Фасад бібліотеки
четвер, 31 жовтня 2024 р.
вівторок, 29 жовтня 2024 р.
Вебсерфінг "Безпечна подорож океаном комп`ютерних знань" 💻🌍
Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності (#GlobalMediaАndInformationLiteracyWeek) – це щорічна подія, яка має на меті підвищити рівень знань інтернет-користувачів для безпечного користування гаджетами в усьому світі.
Цей тиждень підкреслює важливість цієї теми в сучасну цифрову епоху, наголошуючи на необхідності інформаційної грамотності як ключової навички для громадян 21-го століття. Цьогоріч заходи проводяться 24-31 жовтня.
Центральна публічна дитяча бібліотека традиційно долучилась до відзначення цієї події та організувала для відвідувачів вебсерфінг "Безпечна подорож океаном комп`ютерних знань".
29 жовтня до бібліотеки запросили бенефіціарів БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" та представників Головного управління патрульної поліції у Хмельницькій області – Ганну Стрембіцьку, Дмитра Слабунова та Романа Мураву.
Полісмени ознайомили присутніх із важливою інформацією про безпечну поведінку в мережі, необхідність розвитку навичок фактчекінгу, найпопулярніші види інтернет-шахрайств та шляхи їх уникнення.
Присутні разом із гостями розібралися, як правильно та безпечно працювати на цифрових платформах, а також як використовувати інтернет-ресурси для власних потреб із максимальною користю.
Цікавою та пізнавальною стала також карткова гра «Коло безпеки», під час якої діти потренувались розрізняти шахраїв і неправдиву інформацію, засвоїли важливі правила безпечного вебсерфінгу.
"Важливість цієї теми важко переоцінити. Усі люди так чи інакше користуються різноманітними ресурсами та соцмережами. І надзвичайно важливо, щоб їхня роль у нашому повсяденні була лише раціональною. Кожен з нас має вміти розрізняти неякісний та неправдивий контент, щоб навігація в інфопросторі була свідомою, ефективною та відповідальною", - відзначили організаторки.
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
Творча зустріч "Усміхнена рима Степана Шкапія"😉
Слово. Чарівне українське слово. Чим більше його пізнаєш, тим більше захоплення воно викликає, відкриваючи глибинні багатства рідної мови. І чим повніше занурюєшся в таїнства слова, тим яскравішими барвами виграє воно у серцях справжніх поціновувачів, котрі ним живуть, мріють і насолоджуються його немеркнучою красою.
четвер, 24 жовтня 2024 р.
Літературна година "І зачаровує серце пісенна українська мова"🫶🏻
24 жовтня 2024 року в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася особлива зустріч, присвячена Дню української писемності та мови.
Захід організували у співпраці з благодійним фондом "Карітас Хмельницький УГКЦ", а головною гостею стала відома подільська поетеса та письменниця Неоніла Яніцька.
Ця зустріч мала на меті не тільки привернути увагу до важливості української мови та літератури, але й створити теплу атмосферу для спілкування з підопічними фонду "Карітас".
Письменниця Неоніла Яніцька, яка є носієм традиційної української культури та мови, поділилася своїм творчим досвідом і особистими історіями, що торкаються серця.
Присутні мали можливість насолодитися поезією, яка зворушувала своєю глибиною та національним колоритом.
Поезія пані Неоніли сповнена любові до рідного слова, природи та української історії, що надихнуло слухачів замислитися про важливість рідної мови та її збереження.
Вірші, що лунали в бібліотеці, торкалися тем єдності народу, краси української мови та нашого історичного шляху.
Зустріч відбулась у невимушеній і дружній атмосфері, де кожен міг поставити запитання, поспілкуватися з письменницею та навіть висловити власні думки про почуте.
Такий формат заходу сприяв розвитку інтересу до української літератури та мови серед молодого покоління.
Зустріч з Неонілою Яніцькою стала важливим кроком у популяризації української мови та культури серед дітей, а також показала, наскільки глибоко поезія може торкатися душі кожної людини.
Бібліотека і фонд "Карітас Хмельницький УГКЦ" продовжують організовувати подібні заходи, спрямовані на духовне та культурне збагачення підростаючого покоління.
День української писемності та мови відзначають щорічно, нагадуючи про велич і багатство рідної мови, яку потрібно берегти для майбутніх поколінь.
Правовий діалог "Умій сказати насильству - ні!"❌
Насильство - складна тема для спілкування. Так чи інакше кожна людина стикається з різноманітними його проявами у повсякденному житті. Важливо розуміти, що пропри негативну емоційну складову замовчувати такі дії не можна. Саме про це спілкувались сьогодні учні старшого шкільного віку з полісменкою під час зустрічі у Центральній публічній дитячій бібліотеці.
24 жовтня працівниці бібліотеки організували правовий діалог "Умій сказати насильству - ні!" для учнів 9 класу Ліцею №14 ім. І. Огієнка. На захід запросили представницю Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області, капітана Ганну Стрембіцьку.
Компетентна гостя підготувала презентацію на важливу тему для кожного члена суспільства - про насильство, його прояви, а також про важливість запобігання та протидії таким протиправним вчинкам.
Школярі переглянули ситуативні відеоролики, обговорили правильні реакції в різних обставинах, висловили свої асоціації та сприйняття будь-яких різновидів насильства.
Присутні ставили безліч запитань, щоб дізнатись більше про:
- те, що вважається насильством за законом;
- можливості уникнення проявів такої поведінки до себе;
- важливість протидії подібним вчинкам (не замовчувати будь-які прояви);
- відповідальність за негативну поведінку за законом.
"Спілкування про насильство важливе. Причому ознайомлюватись варто якомога раніше, адже з часом негативні прояви поглиблюються та мають значний вплив на психологічний стан кожної людини. Головне, не мовчати та розуміти, що відповідальність є за будь-який вчинок", - наголосили організаторки.
Біологічна подорож "Парки - легені міст і сіл"🌳
середа, 23 жовтня 2024 р.
Мовна круговерть "Наша мова солов`їна - чиста, мов перлина"💙💛
пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.
Захід до Дня похилого віку "Іде назустріч юним мудрість сивочола"👴👵
Щорічно, 1 жовтня, у світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
Сьогодні, 4 жовтня, у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась зустріч двох поколінь. Маленькі підопічні БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" підготували творчі номери для підопічних поважного віку.
Бібліотекарка старшого абонементу розповіла присутнім про свято, його започаткування та важливість відзначення цієї події для сучасної молоді.
Натхненні школярі декламували вірші, вітання та співали сучасні українські пісні, зокрема під акомпанемент бандури.
Друга частина заходу минула у затишній атмосфері спілкування та чаювання гостей. Саме тоді й учасники зустрічі взяли участь у конкурсах "Осінні прикмети" та "Хто краще знає пісні своєї молодості". Щемливим доповненням стали фотографії з молодих років, які принесли з собою глядачі, та розмістили на фліпчартах на період свята.
"Найбільше багатство літніх людей — їх досвід, мудрість, вміння. Безмежна вдячність вам, дорогі представники старшого покоління, за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати і допомогти, за гідний приклад для наслідування", - відзначили організаторки на завершення заходу.
четвер, 3 жовтня 2024 р.
Правовий калейдоскоп «Права, дитино, вивчай сумлінно!»👮🏼♀️
вівторок, 1 жовтня 2024 р.
Історичні мандрівки про козаків у Центральній публічній дитячій бібліотеці💙💛
Українських козаків знають у всьому світі. Часи козацтва – це героїчне минуле України, яке зіграло неабияку роль у формуванні менталітету українців. Ми досі захоплюємося відважністю та героїзмом козаків. Епоха козаків давно минула, та дух козацтва досі тече в наших жилах. Сучасні воїни - захисники та захисниці - такі ж нескорені, горді й сміливі.
1 жовтня в Україні відзначають декілька свят: День українського козацтва, День захисників і захисниць України та Покрови Пресвятої Богородиці. Покровителька козаків оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями воїни просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів. Цей день дуже важливий. Саме час, щоб вкотре вшанувати пам’ять захисників нашої держави та подякувати тим, хто сьогодні боронить її від ворога.
Задля відзначення цих свят, працівниці молодшого абонементу організували історичні мандрівки для читачів.
Історичну веб-мандрівку "Дітям про козацтво і не тільки" було проведено для учнів 3-А класу Гімназії № 31 імені Михайла Чекмана. Діти дізначись про появу козацтва, дізнались більше про побут козаків і організацію Січі.
Також присутні взяли участь у козацькій руханці, відповіли на питання вікторини та подивились мультфільми про козаків.
Історичну мандрівку "Славне козацтво" підготували для бенефіціарів БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ". Цікавинки про козацьке життя та їхні подвиги, відео та мультфільми про цікаву епоху в історії нашої держави подарували відчуття гордості за український народ.
І діти, і дорослі відповіли на питання вікторини, поскладали козацькі приказки, а також взяли участь у перетягуванні канату та розминці.
"Свята сьогодні - одні з найважливіших у національно-патріотичному вихованні школярів. Тішить, що діти знають про історичні події, проводять паралелі між козацькою добою та сучасністю. Бажаємо усім стійкості духу, відважності та мирного майбутнього", - відзначили організаторки на завершення заходів.