Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Стрітення Господнє - свято для душі😇

2 лютого християни відзначають день Стрітення Господнього. Це свято – дивовижне поєднання стародавніх язичницьких вірувань та біблійних легенд. В народі кажуть, що в цей день зима зустрічається з весною, а християни вважають, що це день зустрічі людей з Богом та поєднання Старого Заповіту з Новим. Стрітення Господнє входить до 12 найважливіших церковних свят.

Відзначається Стрітення Господнє християнським світом з IV століття нашої ери. Слово "Стрітення" зі старослов’янської мови перекладається як "радість" та "зустріч". Це не дивно, оскільки присвячене зустрічі новонародженого Ісуса зі старцем Симеоном.

З давніх-давен люди вважали, що цього дня відбувається зустріч зими з весною. Важлива традиція свята – освячувати вогонь. Це дійство збереглося й після переходу до християнства, тоді почали освячувати так звані громничні свічки. Це особливі свічки, що можуть зберегти оселі від негоди, а мешканців дому охороняти від біди та різних захворювань.

30 січня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась чудова подія - підготовка до свята Стрітення Господнього. Бібліотекарки і волонтери БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" підготували для підопічних фонду комбінований захід.

Дорослі дізнались більше про історію свята Стрітення, традиції та звичаї святкування на території України з давніх-давен. Після літературної частини відбулась майстерка, під час якої присутні виготовили свічки та оздобили їх за власним смаком. Частину свічок створили з благодійною метою.

Світла та тепла атмосфера подарувала відчуття спокою, присутності свята та гарний настрій для учасників зустрічі. Невимушене та дружнє спілкування під час декорування свічок залишило позитивні враження.

В той час дітки відпочивали у колі однолітків. Для маленьких відвідувачів волонтери БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" підготували тренінг і творчі завдання. Дітлахи залюбки спілкувались, малювали, створювали цікавинки власними руками.

 

На завершення події менші читайлики приєднались до дорослих у читальному залі та подарували міні-концерт для хорошого настрою.


пʼятниця, 24 січня 2025 р.

Літературний квест "У пошуках Сонячного зайчика"🐰

30 січня 2025 року виповнюється 95 років від дня народження Всеволода Нестайка - українського письменника і класика дитячої літератури. Всі книги Всеволода Нестайка вирізняються яскравими персонажами, захоплюючими пригодами, авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях позитивні якості.

Відзначити ювілейну подію та пригадати творчість улюбленого дитячого автора бібліотекарки молодшого абонементу вирішили на засіданні гуртка "Почитайко". Працівниці підготували для читачів літературний квест "У пошуках Сонячного зайчика".

24 січня школярі завзято відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, пригадували прочитані книги та шукали героїв на поличках.

Захід провели в рамках обласного літературного івенту з популяризації творчості Всеволода Нестайка, який триває з 20 по 30 січня 2025 року.

Під час квесту учасники гуртка проявили кмітливість, обізнаність у літературному доробку митця та зацікавлення пригодами персонажів.

Варто відзначити, що твори Всеволода Нестайка залишаються актуальними багато років. Кожне покоління дітлахів захоплюється пригодами Косі, Колька та невтомних тореадорів, що свідчить про неймовірний талант їхнього творця. 

#Всеволод_Нестайко_95

пʼятниця, 17 січня 2025 р.

У Центральній публічній дитячій бібліотеці стартували екскурсії для першачків😊

З раннього дитинства кожна людина звертається до книги, бо саме читання книг збагачує наше життя, робить його більш цікавим і наповненим, допомагає пізнавати світ.


Щороку бібліотекарі знайомлять все більше читачів із бібліотечними просторами, розкривають секрети бібліотечної роботи, допомагають відвідувачам дізнатись більше про захопливий світ, де зберігаються важливі джерела інформації - книги.

Центральна публічна дитяча бібліотека традиційно запрошує в гості учнів 1-х класів навчальних закладів мікрорайону починаючи з січня. Цьогоріч перші екскурсії відбулись 16 та 17 січня для учнів Початкової школи №3.

Захопливі та загадкові мандрівки найпотаємнішими куточками дитячої бібліотеки не залишили байдужим жодного першокласника. Бібліотекарі Вікторія Пешкова та Леся Кутей організували для найменших школярів мандрівку "Шукаємо скарби в книжковому морі".

Під час екскурсії діти поринули в неймовірний книжковий світ, ознайомились із історією виникнення книги, появи бібліотек і мистецтвом книгодрукування.

Нові читайлики дізнались більше про головну бібліотечну цінність – Книгу, яка дарує нам знання, всебічний розвиток і нові можливості.

Яскравий книжковий світ здатен не лише навчати, а й дивувати, надихати на нові пригоди та здійснення мрій. Відвідувачі показали себе справжніми книголюбами під час відгадування загадок, а також розповіли, які книги читали їм батьки та які обирають зараз самотужки.

В дружній атмосфері першокласники пригадали основні правила користування книгою та відвідування бібліотеки в цілому, переглянули пізнавальні відеоролики та повчальний мультфільм. Після завершення заходу присутні обрали літературу для читання вдома.



Екскурсія до Зарваниці в рамках проєкту "Третє місце" від БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ"😇

У рамках проєкту "Третє місце", який реалізується Благодійним фондом "Карітас Хмельницький УГКЦ" та Центральною публічною дитячою бібліотекою відбулася незабутня екскурсія до одного з найвідоміших духовних центрів України – села Зарваниця. Ця подія стала важливим етапом у зміцненні духовного й соціального зв’язку між учасниками проєкту.

Зарваниця – це паломницький центр із багатовіковою історією, відомий своїм чудотворним джерелом і величним Собором Зарваницької Матері Божої. Це місце притягує тисячі вірян з усіх куточків України та світу, пропонуючи атмосферу спокою, молитви й духовного відновлення.

Учасники екскурсії мали можливість не лише помолитися біля ікони Матері Божої Зарваницької, яка є однією з головних святинь України, а й пройти Хресну Дорогу, занурившись у роздуми про важливі життєві цінності, а також поспілкуватися зі священниками, отримати духовну підтримку й дізнатися більше про історію Зарваниці та її значення для українського народу.

Екскурсанти відвідали і знамениту Тернопільську шопку, яка щорічно встановлюється у церкві святого апостола Петра і є однією з найвідоміших в Україні. Її масштаб і увага до деталей заворожують відвідувачів з усіх куточків країни.

Головною особливістю цієї шопки є її розміри та багатошаровість. Композиція включає понад сотню фігур, серед яких як біблійні персонажі, так і сучасні герої, які відображають українську культуру та історію. Її масштаби вражають: висота сягає близько 20 метрів, а в її оздобленні використано живі рослини, підсвітку, рухомі елементи та звуковий супровід. 

Цього року у шопці зявилися нові деталі, які символізують перемогу та швидку відбудову зруйнованих міст. 

Загалом, учасники екскурсії мали можливість зануритись в атмосферу Різдва, свята, казки, українських традицій. Різдвяна шопка – це символ радості, тепла та єдності.

Екскурсія залишила глибокий слід у серцях усіх учасників. Багато хто з них відзначив, що така подорож допомогла їм відчути внутрішній спокій.

Організацію подорожі взяв на себе Благодійний фонд "Карітас Хмельницький УГКЦ" та бібліотекарі Центральної публічної дитячої бібліотеки, які завжди прагнуть створювати умови для духовного та культурного розвитку своїх підопічних.

Духовні подорожі, як ця, є лише одним із численних кроків на шляху до побудови кращого майбутнього для кожного учасника проєкту.