Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Квітковий бум у бібліотеці: чарівні ручки маленьких майстрів🌸

У дитячій бібліотеці стало весело і яскраво! А все тому, що тут відбулася творча зустріч "Весняне диво своїми руками".

Маленькі фантазери разом із волонтерами Товариства Червоного Хреста України створювали справжню квіткову красу з кольорового паперу.

Захоплення в очах, пальчики в клею, усмішки до вух – атмосфера була просто неперевершена! Дітлахи вирізали пелюстки, скручували стебла і з'єднували все у чарівні паперові букети.

Волонтери терпляче допомагали кожному, а ще ділилися цікавими історіями про символіку квітів у різних країнах.

Головне – усі залишилися задоволеними, а бібліотека наповнилася ще більшою теплотою та кольорами.

Якщо ви ще не були на таких зустрічах – обов’язково приєднуйтесь наступного разу! Адже творити красу своїми руками – це справжнє диво.



Вікторина "Що? Де? Коли? у світі дитячої літератури"😉

Читання - це круто та корисно. Кожна прочитана книга - захоплююча подорож у пригоди неймовірних персонажів, яскравий світ фентезі та чарівництва, поєднання минулого та майбутнього. Книги дарують нам безліч знань із різних сфер життя, саме тому є невід`ємною частиною повсядення.

28 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася неймовірно весела та пізнавальна вікторина для читачів молодшого абонементу.

Маленькі книголюби змагалися в знаннях улюблених історій, розгадували загадки про персонажів і навіть показували їх жестами.


Діти виконали завдання на швидкість і кмітливість, об’єднавшись у команди з веселими назвами "Книжкові ельфи" та "Сміливі казкарі".

Завдання розподілили на інтерактивні станції:

- "Вгадай книжку" - за описом сюжету чи цитати;

- "Персонажний крокодил" - малювання та показ жестами;

- "Літературний пазл" - складання назв із розрізаних слів.

Найбільше позитиву принесло завдання із жестами - діти так натхненно відтворювали Карлсона та Пеппі, що всі присутні з радістю приєнувались до демонстрування та відгадування.

Знайти підказки серед дитячої літератури допомагала книжкова виставка. На завершення зустрічі всі учасники отримали закладки-антистрес з цікавими цитатами з улюблених книг.

Бібліотекарки молодшого абонементу відзначають: "Ми переконалися, що такі події не лише розвивають любов до читання, а й вчать працювати в команді. А ще - доводять, що книги можуть бути справжньою пригодою! Саме тому нам важливо долучати наших читайликів до подібних заходів".

понеділок, 24 березня 2025 р.

Творча зустріч "Сторінками життя. Павло Бут і Людмила Пархомець"😉

Весна - чудова пора. Особливо тим, скільки свят присвячено читанню та книзі. Зокрема Національний тиждень читання поезії змінився Всеукраїнським тижнем дитячого та юнацького читання. Ця важлива для читацької спільноти подія припадає завжди на останній тиждень березня та відзначається різноманітними літературними акціями, іграми, вікторинами, цікавими зустрічами з книгами та їхніми авторами.

У Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулось відкриття тижня дитячого читання знайомством із новими авторами. Члени Хмельницької літературної спілки "Поділля" Павло Бут та Людмила Пархомець завітали до бібліотеки на зустріч із учнями Гімназії №21.
Павло Бут розповів про своє життя та працю, поділився згадками про рідні краї на Запоріжжі. Особливо зацікавило присутніх: як почав писати автор, які моменти, події та речі надихають на творчість. Пан Павло зачитав написані рядки й щиро відповів на всі запитання школярів.
Дехто з присутніх поділився особистим досвідом письма. Зокрема п`ятикласниця Соломія прочитала власний вірш, присвячений початку війни, коли всіх українців лякала невідомість, кожен відчував страх перед майбутнім і біль за рідних, разом із тим усі мали надію на швидке завершення війни, бажання допомагати та триматися разом до перемоги.
Підтримати колегу по перу та презентувати власний доробок завітала й поетка Людмила Пархомець. Авторка також розповіла про свій професійний і творчий шлях, поділилась спогадами з дитячих років і юнацтва, коли були написані перші вірші. Пані Людмила заспівала декілька власних композицій та продекламувала читачам поезії зі своєї книги "Серед війни черпаю сили в слові", яка вийшла друком у 2024 році.
Зустріч минула в затишній атмосфері, з гарним настроєм та цікавими розповідями. Читачі отримали відповіді на запитання та дізнались трохи більше про "творчу кухню" сучасних літераторів.


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Презентація книги Людмили Пархомець "Серед війни черпаю сили в слові"😊

З 17 по 23 березня триває Національний тиждень читання поезії, який має на меті привернути увагу до ролі поетичного слова під час війни. Подія організована Українським інститутом книги вдруге і стала важливою для популяризації творчості сучасних авторів.

Другий день поспіль у стінах Центральної публічної дитячої бібліотеки лунає натхенна поезія подільских митців. Сьогодні, 21 березня, відбулась презентація книги Людмили Пархомець "Серед війни черпаю сили в слові".

Поетка, членкиня Хмельницької літературної спілки "Поділля" Людмила Пархомець пише з шкільних років і вже тривалий час презентує поетичний доробок у соцмережах, а також на різноманітних зустрічах з колегами по перу.

Пані Людмила не лише авторка, а й творча вчителька української мови та літератури Гімназії №21, тож ознайомитись із її поезією мають можливість педагоги, школярі та їхні батьки.

Ведучі заходу розповіли про поетесу, її творчість, про джерела натхнення та плідну працю, також ознайомили глядачів із структурою та наповненням презентованої книги.

"Серед війни черпаю сили в слові" - назву книги пані Людмила обрала за однойменним віршем, який увійшов у видання. Збірка складається з поезій, написаних за перші роки війни та видана минулого року.

Людмила Пархомець та її талановиті учні декламували неповторні рядки про Україну та мову, про мужніх героїв, які захищають нашу землю, та тих, хто віддав своє життя за мир.

Колеги літераторки, вчителі Гімназії №21, також долучились до події: зачитали улюблені вірші з її збірки, заспівали разом із нею та поділились враженнями від її поетичного слова.

Кожна думка та мрія, бажання та сподівання, віра та оптимістичний настрій - знайшли відгук у серцях присутніх. Адже лірика Людмили Пархомець - це те, що є в кожному - біль за рідне, надія на краще, переживання за усе, що відбувається навколо нас.

"Авторка відверто та щиро виливає душу в римовані рядки. Це почуття, які є в усіх. Тому її поезія така емоційно наповнена, з глибоким змістом і важливим меседжем для читачів", - відзначають бібліотекарі.

На завершення презентації Людмила Пархомець подарувала збірку для наших читачів.



четвер, 20 березня 2025 р.

Зустріч бенефіціарів БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" з Нелею Нагорянською😊

Щороку, 21 березня, відзначається Всесвітній день поезії. Свято засновано ще у 1999 році ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. У 2025 році Український інститут книги вже вдруге організував в цей період Національний тиждень читання поезії. Цьогоріч він триває з 17 по 23 березня.

Цей тиждень організований задля популяризації поезії як культурної спадщини, важливого жанру української літератури, який несе в собі - істину та любов, боротьбу та міцність духу, спогади та роздуми, сподівання та віру в краще майбутнє.

20 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась зустріч із подільською поетесою, членкинею Хмельницького обласного осередку ВТС "Конгрес літераторів України" Нелею Нагорянською.

Подію організували в рамках Національного тижня читання поезії 2025. Гостями стали бенефіціари БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ", які поринули у світ щирого, світлого та натхненного поетичного слова.

Авторка декламувала рядки просякнуті глибоким змістом і роздумами, любові до рідної мови, культури та землі. Поезія пані Нелі не залишила байдужими присутніх, адже є не лише актуальною, а й надзвичайно чуттєвою та емоційною. Думки літераторки стали близькими глядачам, знайшли відгук у дитячих і дорослих серцях. 

"Поетка втілює великий спектр особистих і загальнолюдських переживань, піднімає важливі теми та відверто говорить про наболіле. Саме така творчість є важливим надбанням сучасної літератури", - відзначають бібліотекарки.



середа, 19 березня 2025 р.

Сторітелінг "Чарівний світ Лесі Ворониної: пригоди, що оживають на сторінках"😉

Сучасна українська письменниця та журналістка, членкиня Спілки письменників України та Асоціації українських письменників Леся Воронина з дитинства була творчою особистістю. Тож не дивно, що творчість літераторки залишається актуальною вже багато років і має безліч прихильників серед дітлахів.

19 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці організували сторітелінг "Чарівний світ Лесі Ворониної: пригоди, що оживають на сторінках"Захід відбувся в рамках програми гуртка "Почитайко". Його мета: популяризувати українську літературу в цілому та твори сучасних митців слова.

Цьогоріч Леся Воронина - ювілярка. Саме тому бібліотекарки молодшого абонементу запросили читачів на подію присвячену творчому здобутку сучасниці.

Школярі не просто ознайомились із творами авторки, а поринули в захоплюючу подорож найцікавішими сюжетами, неймовірними пригодами та яскравими персонажами. Діти залюбки слухали найцікавіші факти про письменницю, цікавинки про її  книги й уривки з творів.

Інтерв`ю з пані Лесею та дитячі відеогляди її книг додали гарного настрою присутнім, а мультфільм про слоника Гудзика викликав посмішки та бажання прочитати усі пригодницькі історії авторки.

"Я читала лише "Таємне твориство боягузів", навіть не подумала, що є продовження. Вже знаю, які книги візьму наступними для позакласного читання", - поділилась учасниця зустрічі Софія.


пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Дітлахи, мотанки й нитки – бібліотечний феєрверк творчості!

Уявіть собі: звичайна дитяча бібліотека, сповнена книг, тиші та шурхоту сторінок... Але не цього разу! Бо цього дня тут лунали сміх, шурхотіли нитки, та навіть, здається, трішечки чаклували. Чому? Бо дітлахи разом із волонтерами Товариства Червоного Хреста Українипоринули у справжню магію – створення ляльок-феєчок-мотанок!

Як тільки малеча дізналася, що вони власноруч робитимуть обереги, у бібліотеці стало гамірно, як на ярмарку! «А мені червону нитку!», «А я хочу зелену – щоб на удачу!», «Ой, в мене заплуталася нитка, тепер це буде лялька-хмаринка!» – отакі веселі вигуки лунали звідусіль.

Волонтери терпляче пояснювали: мотанка – не просто іграшка, а справжній оберіг, який має захищати і приносити добро. Дітлахи захоплено слухали, розпитували, а потім – хвацько взялися до справи! Нитки крутилися, пальчики працювали, а уява творила справжні дива. Кожна лялька виходила особливою: хтось зробив її у традиційних кольорах, хтось додав сучасного стилю, а дехто навіть вигадав імена для своїх мотаночок!

Наприкінці всі дружно похвалилися своїми витворами – і ляльки вишикувалися у справжній мотанковий парад! Щасливі, горді та трішки втомлені, дітлахи винесли своїх оберегів додому – берегти, надихати і приносити радість.

Отак звичайна бібліотека на день перетворилася на справжню майстерню добра та натхнення. Хто б міг подумати, що між книжковими полицями може ховатися стільки творчості й веселощів?!



Поетична зустріч "Я буду злу протистояти"

14 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася особлива зустріч. Бенефіціари БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" мали нагоду поспілкуватися з подільською письменницею Нелею Нагорянською.

Центральною подією зустрічі стала презентація першої поетичної збірки Нелі Нагорянської "Табу". Книга, що складається з трьох розділів, є глибоким відображенням сьогодення, життя жінки в умовах війни, її сумнівів та осмислення подій.

"Табу" – це не просто збірка віршів. Це щира розповідь про любов до рідної землі, про біль втрат і надію на майбутнє. Авторка майстерно поєднує особисті переживання з загальнолюдськими темами, створюючи потужний емоційний резонанс.

Присутні мали змогу не лише почути вірші з нової збірки, але й поспілкуватися з авторкою, дізнатися про її творчий шлях та джерела натхнення.

Зустріч завершилася затишним чаюванням, під час якого гості могли обмінятися враженнями та поспілкуватися в неформальній обстановці.

Ця подія стала ще одним свідченням того, що навіть у найскладніші часи мистецтво залишається важливою частиною нашого життя, допомагаючи нам пережити біль, зберегти надію та віру в майбутнє.

*Захід відбувся у рамках грантової програми «ЄМістечко - простір для кожного в Україні!» та фінансується Фондом «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ).


понеділок, 10 березня 2025 р.

"Слово нації" - 2025 у Центральній публічній дитячій бібліотеці😊

10 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся І етап Всеукраїнського літературного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу "Слово Нації", ініційований Хмельницькою міською радою.

Фестиваль був започаткований у 2016 році як міський конкурс читців-декламаторів серед молоді Хмельницького. У 2023 році захід отримав статус всеукраїнського та став платформою для виявлення та підтримки молодих талантів з різних регіонів України.

Подія традиційно проводиться у бібліотеці щовесни. Учасники шкільного етапу - учні 3-9-х класів Гімназії №21. Школярі підготували сольну декламацію у номінації "Художнє читання", обравши творчість подільських авторів у темах "Поети рідного краю" та "Майстри гумору України та зарубіжжя".

Оцінювали виступи учасників члени журі: 

Неля Нагорянська - поетка, членкиня Хмельницького обласного осередку ВТС "Конгрес літераторів України" ;

Тетяна Любенчук - заступниця директорки ЦБС по роботі з дітьми, завідуюча Центральної публічної дитячої бібліотеки;

Аліна Войтюк - методистка Центральної публічної бібліотеки;

Таїсія Нечипор - провідна бібліотекарка Центральної публічної дитячої бібліотеки;

Людмила Пархомець - поетка, членкиня Хмельницької літературної спілки "Поділля".

Поетичні рядки Вітвіцької Н., Міхалевського В., Лихогляд О., Радушинської О., Пархомець Л., Ісаєнко Г. та багатьох інших літераторів Хмельниччини лунали з дитячих уст як прояв любові до рідної землі та переживання за долю героїв, які захищають її на полі бою з 2014 року. Артистичність читців і зацікавленість творчістю земляків залишила приємне враження у присутніх.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь 25 гімназистів, з яких поважне журі обрало 8 переможців у кожній віковій категорії.  Серед учнів молодших школярів перемогли - Сосюк Тимофій (З-А клас) та Малинецька Вікторія (4-А клас).

Переможцями середнього та старшого шкільного віку стали - Карвасарна Злата (5-А), Стаднік Вероніка (6-Г), Радавчук Матвій (7-Г), Сичова Аліна (8-Г), Камінський Ілля (9-А) та Кравець Єлизавета (9-В).

Ці декламатори презентуватимуть свій навчальний заклад на обласному етапі фестивалю-конкурсу, який відбудеться в травні у Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва.

Бажаємо успіхів у майбутніх конкурсах і нових досягнень!