Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

понеділок, 23 березня 2020 р.

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання стартував!



                                              Щороку хвилююча мить чарівної  весни    приносить до бібліотек      України традиційне і   довгоочікуване свято –                   Всеукраїнський тиждень дитячого читання!

А чи знаєте ви, що кожної секунди у світі з'являється майже 45 книжок, і з них 7-8 – це книги для дітей. Серед безлічі книжок - давніх та сучасних, серйозних та веселих - найкращі написані для дітей. Дитяча книга – це сонячний зайчик, бо є світлою і радісною. Саме в березні, коли так привітно світить весняне сонце, розпочинається Всеукраїнський Тиждень дитячого читання.

Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році.  Книги з найдавніших часів і до сьогодення є безцінним скарбом і найбільшим чудом з усіх чудес, створених людством на шляху до щастя. Як неможливо жити без повітря, води та хліба, так неможливо жити без книги. Недарма і прислів’я є: «Хліб годує тіло, а книга – розум».
Людина яка любить і вміє читати – щаслива людина. У світі існує безліч різних книг. Одні книги нас навчають, інші - розважають. В одних книгах ми читаємо про минуле, в інших -про космічні мандрівки. Скільки у людей потреб, стільки різних книг.
А що робити, коли дитина не любить і не хоче читати? Ми підготували корисні поради, які, сподіваємось, стануть у пригоді.

Як спонукати дитину почати читати
Йоанна Ліндбек, шведська амбасадор з дитячого читання (є така посада у шведському королівстві) дала дуже практичне інтерв’ю газеті  “Даґенс ніхетер”. Ліндбек, чиїм обов’язком найперше є промоція читання серед дітей, підлітків і зацікавлених дорослих, дала 10 порад, як спонукати дитину (почати) читати.
#1
Читайте дитині вголос, навіть після того, як вона навчиться читати самостійно – якнайдовше, доки вам обом це до вподоби.
#2
Обговорюйте прочитане: що сподобалося? що було нудним? чому?
#3
Читайте самі – діти наслідують дорослих, а не роблять, що ті їм кажуть. Обговорюйте також і ті книжки, що ви читаєте для себе та як вони на вас впливають.
#4
На перших батьківських зборах поруште питання щодо читання на всіх уроках. Дітям необхідно читати з усіх предметів, а не лише на заняттях із рідної мови.
#5
Навідайтеся до бібліотеки: там є не тільки чимало різних книжок (не бійтеся спробувати щонайрізноманітніші!), а й найкращі у світі порадники – бібліотекарі.
#6
Читайте не лише художню літературу: спробуйте інші жанри, серії книжок, енциклопедії, будь-що, аби воно тільки було текстом. Бодай візьміть кулінарну книгу й приготуйте щось разом із дитиною.
#7
Скористайтеся методом підкупу: нехай обсяг кишенькових грошей, які дитина отримує щотижня, залежатиме від обсягу прочитаного чи півгодини читання «коштуватимуть» півгодини ігор.
#8
Ретельно вибирайте книжки для дитини: не тільки з того, що ви читали у дитинстві, а шукайте з-поміж свіжовиданих книжок, які є ближчими сьогоднішнім дітям. Зверніться по пораду до бібліотекаря, продавця у книгарні, стежте за рецензіями, відгуками і теле- чи радіопрограмами.
#9
Варто, щоб обидвоє батьків (часто) говорили про читання, лише тата чи мами не досить.
#10
Спробуйте книжки у різних формах – паперові, електронні книжки на мобільному телефоні або планшеті, аудіо книжки, слухайте читання книжок «з продовженням» по радіо. А також не пропускайте екранізації книжок, наприклад, «Голодні ігри».
Джерело: Даґенс ніхетер





Немає коментарів:

Дописати коментар