Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

середа, 18 грудня 2024 р.

"Вогники Різдва" Тетяни Безушко-Граб для наших читайликів😇

Різдво - це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Відзначається 25 грудня в багатьох країнах світу на честь народження Божого Сина. Кожного року діти дізнаються все більше про Різдво, історію свята та традиції, вірять в чудо та чекають на дива.

18 грудня у Центральній публічній дитячй бібліотеці відбулась презентація книги "Вогники Різдва". Тематичне зимово-святкове видання, для якого 11 сучасних українських авторів написали історії про найголовніше свято року - Різдво Христове.

Презентувати збірник казок у нашій бібліотеці завітала подільська письменниця Тетяна Безушко-Граб. У книзі є казка її авторства "Коли мерехтять Різдвяні вогники". На подію запросили учнів 3-Є класу Початкової школи №3, які з радістю поринули у святкову атмосферу.


Пані Тетяна прочитала присутнім свою розповідь і ознайомила з новинкою. Діти розгадали загадки від авторки та взяли участь у "Сніговій руханці".

На завершення презентації читайликам запропонували завдання: обрати улюблені кольори, розмалювати гномиків і вигадати їм імена. Цих чарівних істот обрали недарма - саме гномик був одним із героїв казки Тетяни Безушко-Граб.


"Вважається, що на Різдво небеса відкриваються і у них можна просити про що завгодно. Головне, щоб бажання було щирим і світлим. В ніч перед Різдвом і в день Різдва трапляються чудеса: люди зцілюються від хвороб, збуваються потаємні мрії. Але для того, щоб диво сталося, треба в нього вірити", - розповіли організаторки на завершення зустрічі.

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Святкова програма "Різдвяна казка для дорослих сердець"😇

Різдво приходить! В дні святкові
Біля рясного столу
Близькі всі, рідні і знайомі
Зберуться теплим колом.

Свято Різдва Христового – найкрасивіше зимове свято, яке так чекають дорослі й діти. Різдво приходить до усіх людей морозної ночі в годину опівнічної храмової служби в сяйві свічок, у світлі зірок й співі церковного хору. Небо і земля святкують народження Ісуса Христа і на землі, хоча б ненадовго, запановує мир, а серця сповнюються добром і радістю.

Сьогодні, 13 грудня, у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась святкова програма "Різдвяна казка для дорослих сердець". Запросили на подію бенефіціарів проєкту "Молоді серцями" БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ".

Для присутніх бібліотекарки підготували матеріали про свята зимового циклу, відеоролики "10 цікавих фактів про Різдво" та "Святкування Рідзва в інших країнах світу".

Гарним доповненням заходу стали вікторина "Зимові свята" та конкурс "Відгадайте різдвяну пісню".

Далі учасники написали побажання на наступний рік, якими обмінялись і зачитали під час чаювання. За столом панували тепла атмосфера та гарний настрій, лунали улюблені колядки та спогади про святкування з дитинства до сьогодні.

"В усіх нас є спільне бажання - перемога! І ми щиро віримо, що ці свята принесуть більше радісних новин і втілення наших мрій", - відзначили організаторки.



пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Творча майстерка Святого Миколая у Центральній публічній дитячій бібліотеці: радість, творчість і добрі справи🎅

Що може бути краще за День святого Миколая? Правильно — творча майстерка Святого Миколая у дитячій бібліотеці! Цього року ми вирішили не лише згадати добрі справи Миколая, а й організувати невеликий креативний бум разом із волонтерами міської організації "Товариство Червоного Хреста України".
Юні читачі, як справжні художники, взялися за олівці та акрилові маркери, щоб створити найяскравішу версію Святого Миколая. Але тут з’явилися його веселі друзі: сніговики, олені та, здається, навіть один загублений ельф, який сплутав бібліотеку з північним полюсом.
Розмальовки перетворилися на справжній карнавал фарб: у когось Миколай вийшов у зеленому костюмі (новий тренд?), у когось сніговик мав червоні щоки, як після забігу на морозі, а олені були такими модними, що могли б зніматися у різдвяній рекламі.
Волонтери Червоного Хреста не лише підтримували веселу атмосферу, але й нагадували, що добрі справи — це не тільки про Миколая, а й про кожного з нас.
Малеча слухала, кивала, а потім заявила, що "буде доброю, але спочатку домалює оленю блискучі роги".
Творча майстерка завершилося обміном усмішками, подарунками та, звісно, трохи розлитими фарбами. Але хіба це важливо, коли всі отримали такий заряд радості?

четвер, 5 грудня 2024 р.

Відеокруїз "В український рідний край поспішає Миколай"🎅

Зимовий період – найулюбленіший час більшості дітей! Чому? Бо саме взимку – найбільше свят й омріяних подарунків! Попереду стільки всього неймовірного! А починаються святки з Дня святого Миколая, який, за повір'ям, у ніч на 6 грудня кладе під подушку солодощі та подарунки слухняним дітям.

Традиційно бібліотеки готують святкові локації, виставки та заходи для школярів. Цьогоріч бібліотекарі молодшого абонементу підготували для відвідувачів відеокруїз "В український рідний край поспішає Миколай".

Подію присвячено до Тижня дитячого читання, метою якого є популяризація дитячої літератури. Запросили на святкову зустріч другокласників Початкової школи №3.

Школярів ознайомили з історією походження свята, традиціями святкування у різних країнах і цікавими фактами про святки в Україні. Дітки розповіли про те, як писали листи Миколаю та плани на цей день.

Наприкінці заходу присутні взяли участь у коментованому читанні "Книги, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая" та обрали літературу для читань у сімейному колі.

"Нам усім не вистачає тепла, гарних вражень та позитивних емоцій в сучасних реаліях. Але ми маємо подбати про те, щоб дітки могли відчути хоч краплинку свята серед тривожних буднів. Такі заходи якраз допомагають трішки відволіктись, поринути в казку та помріяти про хороше", - відзначили організаторки.




середа, 4 грудня 2024 р.

Мереживо зимових фарб "Зима мандрує, свята дарує"✨

Святковий настрій не з’являється сам по собі, його створюємо ми, даруючи радість близьким, роблячи добрі справи, беручи участь в передсвятковій метушні та запроваджуючи маленькі, але приємні ритуали, які допоможуть відчути атмосферу улюблених зимових свят.

З 2 по 8 грудня Український інститут книги проводить Тиждень дитячого читання. Гасло цієї акції - "Світло історій". Ця ініціатива присвячена популяризації дитячої літератури, зокрема різдвяних видань.

Бібліотекарі молодшого абонементу Центральної публічної дитячої бібліотеки організували для відвідувачів мереживо зимових фарб "Зима мандрує, свята дарує". Протягом дня, 3 грудня, усі бажаючі долучились до події та почитали вголос історії різдвяної тематики.

Книги про світло та добро, чудеса та втілення мрій, зимові свята та захоплюючі пригоди - саме таку добірку видань зробили працівниці книгозбірні. Презентували її на виставці для дошкільників і школярів молодшого шкільного віку.

Читачі залюбки взяли участь у читанні обраних книг, а також поділились власними списками улюблених зимових видань. Усі учасники стали частинкою затишного дня голосних читань, відчули святкову атмосферу, занурились у зимовий дух, отримали позитивні емоції та гарний настрій.

"Люблю читати книги про Різдво та Новий рік, бо там завжди про чудо. На свята часто отримую гарні книги про зиму в подарунок. Сьогодні обрала різдвяну казку про ведмежатко, яке шукало подарунки. Цю історію якраз почала читати в бібліотеці вголос", - поділилась враженнями читачка Олександра.



пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Відверта розмова "STOP-булінг, або Скажемо булінгу - "Ні!"✋

Згідно з дослідженнями, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі. З них менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям. Дуже часто булінг призводить до непоправних наслідків, а тому останнім часом у світі активно говорять про те, як зупинити шкільне насилля.

Булінг у шкільному колективі можна сміливо назвати "дорослою" проблемою. Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена.

29 листопада працівники Центральної публічної дитячої бібліотеки організували відверту розмову «Стоп-булінг, або Скажемо булінгу «Ні!» для учнів 9-В класу Гімназії №21.

На захід запросили волонтерів напрямку "Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка" Хмельницької міської організації Товариство Червоного Хреста України – Анастасію та Тетяну.

Фахівці підготували матеріали про важливу тему для кожного школяра – про булінг, його прояви, а також про важливість запобігання та протидії цього явища.

Присутні на папері малювали різні прояви булінгу та обговорювали їх, а також ставили безліч запитань, щоб дізнатись більше та запобігати подібним ситуаціями під час спілкування.

"Булінг легше попередити, ніж працювати з його наслідками. Адже відновити травмовану психіку дитини вкрай непросто, а іноді й неможливо. Тому кожен неповнолітній та кожен дорослий повинні чітко знати: що є булінгом, які його прояви, як захистися і куди звертатися за допомогою. Слід пам`ятати, що кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи гарне ставлення", - підсумували організаторки зустріч.
















пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Орігамі «Капібара»😉

22 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці Хмельницького відбулася подія, яка надовго залишиться у серцях юних читачів.

До бібліотеки завітали волонтери міської організації "Товариство Червоного Хреста України", щоб провести захопливий майстер-клас із… увага! Орігамі. А об’єктом творчого натхнення стала не просто якась квітка чи журавлик, а справжня суперзірка тваринного світу — капібара!


Дітлахи, озброївшись аркушами паперу, невгамовним бажанням творити та, зізнаємося, трішечки розгубленими поглядами, приступили до роботи. Спочатку звучали жарти: «А це точно капібара, а не якась інопланетна жаба?». Але вже через кілька хвилин бібліотека наповнилася шелестом паперу, сміхом та вигуками: «Дивись, у мене вже вуха!».

Волонтери Червоного Хреста, окрім того, що допомагали складати капібару, розповіли дітям і про свою роботу. Маленькі слухачі дізналися про важливість добрих справ і як навіть найменші можуть допомагати іншим.

Усе це відбувалося у веселій ігровій формі — адже хто сказав, що навчання має бути нудним? Оригінальний вибір — капібара — теж не залишився без пояснень. Виявляється, ці милі гризуни символізують дружелюбність і спокій, чого, погодьтеся, нам усім не завадило б у ці часи.

Такі зустрічі нагадують, що бібліотека — це не лише про книги, а й про людей, які хочуть творити і дарувати доброту. Хто знає, можливо, у когось із цих дітей вже в душі прокинувся майбутній волонтер, здатний змінити світ. А поки що — хай живе капібара з паперу!



четвер, 21 листопада 2024 р.

Огляд літератури "У їхніх серцях жила Україна"💙💛

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи - знакова подія, присвячена доленосним для нашої держави революціям - 2004 та 2013 років.
Цього дня українці вшановують пам'ять про людей, які під час революцій стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Задля виховання патріотичної свідомості у Центральній публічній дитячій бібліотеці провели огляд літератури під назвою "У їхніх серцях жила Україна".

Бібліотекарки ознайомили відвідувачів з виданнями, присвячені важливим подіям української історії та героям. Також для експозиції обрали книги, написані захисниками України.
"Ми маємо не забувати відважних людей, завдяки якими змінювався хід історії нашої держави, вшановувати подвиги людей, які віддали життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, права і свободи, європейське майбутнє України", - зазначили бібліотекарки.

Відео-мандрівка «Екологія природи – екологія людської душі»🍀

Земля – колиска людства. Все необхідне для життя людина отримує від природи. Тому захищати й оберігати природу – наш обов’язок. Природа щедро обдарувала нашу землю.

Наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми, українці, маємо гордитися тим, що доля подарувала нам це диво – чарівну і неповторну красу природи.

21 листопада в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулось засідання клубу «Зелена планета». Бібліотекарка читального залу розповіла учасникам про природні багатства нашої планети та дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища.

Присутні також переглянули відео «Краса і велич України».

 

середа, 20 листопада 2024 р.

Літературна мозаїка "Веселий світ пригод в історіях Джеремі Стронга"😊

Джеремі Стронг і його твори - феномен британської літератури. Та й яка ще могла очікувати доля такого талановитого автора з активною життєвою позицією. Його добре серце та щира любов до дітей нікого не залишали байдужим. Він із неймовірним теплом завжди ставився до учнів та їх витівок і переніс це ставлення у свої книжки.

Твори Дж. Стронга сповнені тонкого доброго гумору, переплетень буденного із фантастичним. А чого варті самі назви його історій, як-от "Вікінг у моєму ліжку", "А в нас у ванні фараон!", "Знамениті сіднички мого брата", "Ракета на чотирьох лапах"... Вони відразу привертають до себе увагу та обіцяють справжню комедію під палітуркою.

20 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась літературна мозаїка "Веселий світ пригод в історіях Джеремі Стронга". Захід бібліотекарки молодшого абонементу провели в рамках програми гуртка "Почитайко" та присвятили 75-ій річниці від дня народження автора.

Учасники гуртка підготувались до події - прочитали твори ювіляра, поділились враженнями від кумедних пригод і цікавих витівок героїв. Присутні також презентували улюблених персонажів і взяли участь у вікторині "Веселинки від Стронга".

У теплій атмосфері читайлики почитали уривки, посміялись від душі, подивились мультфільм і обрали книги для вечірніх читань вдома.

"Гумор у його книгах - універсальний, він смішить як дітей, так і дорослих читачів, які шукають відпочинок у книзі. Джеремі Стронг завжди писав проникливо і легко, його герої не стараються бути чемними, лише справжніми і щирими. Саме тому його творчість актуальна для школярів", - відзначили організаторки зустрічі.



понеділок, 18 листопада 2024 р.

Година творчості "Пташка миру і щастя"🐦

Кожна людина потребує творчості у своєму житті та виражатися вона може дуже різноманітно. Психологи стверджують: люди, активно залучені в творчість, краще пручаються хворобам, більш задоволені життям, впевнені в собі та в планах на майбутнє.

Творчість допомагає впоратися з внутрішніми конфліктами, тривожністю, стресом, психосоціальними та емоційними проблемами, а також дає можливість висловити свої почуття без слів і сфокусуватися на теперішньому моменті. 


16 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась арт-зустріч з нагоди Міжнародного дня толерантності. На подію запросили бенефіціарів проєкту "Молоді серцями" БФ "Карітас-Хмельницький УГКЦ".


Годину творчості провели для присутніх волонтери напрямку "Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка" Товариства Червоного Хреста України - Анастасія та Марія.

Після знайомства та спілкування про улюблене, учасники зустрічі обрали матеріали для створення унікальних пташок миру.

Дбайливо обрані намистинки і кольори ниток, душевні розмови - весь творчий процес минув у затишній атмосфері.

"Приємно, що є можливість відпочити душею, поговорити, щось створити, заспокоїтись. Тому ми радо відвідуємо такі заходи", - відзначила учасниця події пані Надія.









пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Тренінг "Планета толерантності очима дітей"😊

16 листопада відзначають Міжнародний день, присвячений терпимості (#International_Day_for_Tolerance). Цього дня в 1995 році держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У ній йдеться про те, що всі люди різні за своєю природою, але рівні у своїх правах.

Толерантність – це повага, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності.

15 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся тренінг "Планета толерантності очима дітей". На подію запросили учнів 9-А класу Ліцею №14 імені І. Огієнка.
Програму для тренінгу підготували волонтери напрямку "Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка" Товариства Червоного Хреста України - Анастасія та Марія.

Присутні створили асоціативний кущ до слова "Толерантність" і дізнались більше про важливість терпимості для комфортної комунікації людей у суспільстві.
Цікавою для школярів стала колективна гра "Намалюй слово". Кожна група отримала рису характеру, яку мала намалювати таким чином, щоб усі інші відгадали про йдеться.

Під час гри "В поїзді" діти обирали, з ким хотіли б перебувати в купе та навпаки, маючи відомості лише про професію та місце призначення. Це допомогло учасникам зрозуміти, що робити висновки про людину, не знаючи про її життя, не можна.

На завершення заходу присутні порефлексували про необхідність толерантного ставлення до інших, важливість взаємоповаги та взаєморозуміння під час спілкування, а також прийняття відмінностей оточуючих.
"Виховання толерантності важливе тому, що людина, яка навчиться бути відкритою до відмінностей, отримає більше можливостей в освіті, бізнесі та багатьох інших сферах життя. Словом, від здатності розуміти, цінувати та працювати з іншими залежить успіх", - відзначили організаторки.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Осіннє мистецтво без меж 🍂

У Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася захоплива зустріч юних читачів із волонтерами Хмельницької міської організації "Товариство Червоного Хреста України". Захід під назвою "Осіннє мистецтво без меж" об’єднав дітлахів у творчій атмосфері та подарував їм багато позитивних емоцій.

Волонтери організували для малечі цікаві майстер-класи з осінньої тематики. Діти малювали яскраві осінні пейзажі, а також створювали аплікації з кольорового паперу, що нагадували осінню тематику. Творчий процес захопив усіх без винятку: кожна дитина змогла проявити свою фантазію і створити неповторний витвір мистецтва.

Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері. Волонтери допомагали дітям, розповідали про осінь і навіть поділилися цікавими історіями зі своєї діяльності.

Захід вкотре продемонстрував, що мистецтво є чудовим способом об’єднання та розвитку уяви, а підтримка і турбота волонтерів надихають на добрі справи.

"Осіннє мистецтво без меж" залишило яскравий слід у серцях маленьких читачів, які вже з нетерпінням чекають на нові творчі зустрічі у бібліотеці.




четвер, 7 листопада 2024 р.

Інтерактивний урок "Кібербезпека. Як захистити себе в цифровому просторі і не тільки.."💻

Кібербезпека - це один із ключових аспектів нашого життя в інформаційну добу. Смартфони, соцмережі й інші онлайн-відбитки особистості містять про нас інформації більше, ніж ми самі про себе знаємо.

Сьогодні питання безпеки онлайн - це не лише про захист інформації, а й про збереження нашого життя.

7 листопада в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся інтерактивний урок "Кібербезпека. Як захистити себе в цифровому просторі і не тільки…".

Студентки-консультантки юридичної клініки Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова - Бурдельна Софія та Ніколайченко Вікторія - цікаво та змістовно розповіли про кібербезпеку учням 7-В класу гімназії №21.


Зустріч проходила у формі діалогу. Присутні відверто розповіли про різноманітні випадки, які траплялись із ними та їхніми рідними в мережі.

Школярі також пограли в цікаві ігри, під час яких:

- вигадували приклади надійних паролів;

- розширили знання про безпечну поведінку в соціальних мережах;

- дізнались більше про важливі кроки захисту особистих профілів;

- шукали до поданих ситуацій рішення, які допоможуть уникнути шахрайства в інтернет-просторі;

- рефлексували про користь отриманої інформації.

"Найвразливішою категорією перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю є діти. Якщо ж вони проводять час біля комп’ютера чи з іншим пристроєм, нехай він минає безпечно й з користю", - відзначили студентки. 








понеділок, 4 листопада 2024 р.

Представники Robert Bosch Stiftung у нашій бібліотеці😊

З вересня 2024 року у Центральній публічній дитячій бібліотеці стартував проєкт "Територія надії" у рамках грантової програми "ЄМістечко - простір для кожного в Україні!" та фінансується Фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).

Проєкт має важливу місію - стати Третім місцем для соціальних зустрічей, де люди збираються разом, щоб обмінюватися ідеями, працювати, вчитися або просто проводити час разом. Також "Територія надії" є необхідним комунікативним простором для людей, які пережили свого часу нацистські переслідування, для представників меншин і внутрішньо переміщених осіб, загалом людей різного віку, які потребують підтримки в суспільстві.

У партнерстві з БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ" наша бібліотека організовує тематичні зустрічі та об`єднує групи людей у безпечному просторі задля ефективного дозвілля, що сприяє психологічній підтримці різних верств населення.

Приємно, що проєкт "Територія надії" та робота Центральної публічної дитячої бібліотеки  в цілому цікавить представників різних міжнародних організацій. Зокрема, 2 листопада 2024 року до книгозбірні завітала делегація з Фонду Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung).

Цей фонд, заснований у 1964 році у місті Штутгарт і є однією з найбільших німецьких некомерційних фундацій. Фонд Роберта Боша відіграє важливу роль у сприянні міжкультурному діалогу та розвитку міжнародних зв’язків, постійно підтримує інноваційні проекти та співпрацю між народами.

Гості побачили бібліотечний простір, ознайомились із нюансами роботи української бібліотеки, дізнались більше про послуги, які отримують читачі. Книги, видавництва, заходи, співпраці та проєкти - цікавим було усе, чим живе бібліотека в такий непростий час.

Дякуємо нашим партнерам:

- БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ" за пітримку під час зустрічі та співпрацю;

- Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ) за проєкт, який розширює горизонти та сприяє поширенню інформації про нашу роботу за кордоном.

Працюємо далі..

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Вебсерфінг "Безпечна подорож океаном комп`ютерних знань" 💻🌍

Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності (#GlobalMediaАndInformationLiteracyWeek) – це щорічна подія, яка має на меті підвищити рівень знань інтернет-користувачів для безпечного користування гаджетами в усьому світі.

Цей тиждень підкреслює важливість цієї теми в сучасну цифрову епоху, наголошуючи на необхідності інформаційної грамотності як ключової навички для громадян 21-го століття. Цьогоріч заходи проводяться 24-31 жовтня. 

Центральна публічна дитяча бібліотека традиційно долучилась до відзначення цієї події та організувала для відвідувачів вебсерфінг "Безпечна подорож океаном комп`ютерних знань".

29 жовтня до бібліотеки запросили бенефіціарів БФ "Карітас Хмельницький УГКЦ" та представників Головного управління патрульної поліції у Хмельницькій області – Ганну Стрембіцьку, Дмитра Слабунова та Романа Мураву.

Полісмени ознайомили присутніх із важливою інформацією про безпечну поведінку в мережі, необхідність розвитку навичок фактчекінгу, найпопулярніші види інтернет-шахрайств та шляхи їх уникнення.

Присутні разом із гостями розібралися, як правильно та безпечно працювати на цифрових платформах, а також як використовувати інтернет-ресурси для власних потреб із максимальною користю.

Цікавою та пізнавальною стала також карткова гра «Коло безпеки», під час якої діти потренувались розрізняти шахраїв і неправдиву інформацію, засвоїли важливі правила безпечного вебсерфінгу.

"Важливість цієї теми важко переоцінити. Усі люди так чи інакше користуються різноманітними ресурсами та соцмережами. І надзвичайно важливо, щоб їхня роль у нашому повсяденні була лише раціональною. Кожен з нас має вміти розрізняти неякісний та неправдивий контент, щоб навігація в інфопросторі була свідомою, ефективною та відповідальною", - відзначили організаторки.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Творча зустріч "Усміхнена рима Степана Шкапія"😉

Слово. Чарівне українське слово. Чим більше його пізнаєш, тим більше захоплення воно викликає, відкриваючи глибинні багатства рідної мови. І чим повніше занурюєшся в таїнства слова, тим яскравішими барвами виграє воно у серцях справжніх поціновувачів, котрі ним живуть, мріють і насолоджуються його немеркнучою красою.


Сьогодні, 25 жовтня, у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась творча зустріч із українським письменником, поетом-гумористом, просвітянином і журналістом Степаном Михайловичем Шкапієм. На подію запросили учнів 6-Г класу Гімназії № 21.


У теплій і затишній атмосфері автор поспілкувався з присутніми, презентувавши збірки своїх віршів та гуморесок.


Позитивний захід став корисним для школярів у рамках проєкту "Стійкість і розвиток: психосоціальна підтримка в освіті в умовах воєнного часу в Україні".

«Степан Шкапій під гумористично-іронічним поглядом висвітлює певні події та людські стосунки, водночас палкий шанувальник «приперченого» й гострого, щирого й теплого, ніжного й милозвучного українського слова. Тому його творчість актуальна завжди», - відзначила класний керівник, пані Тетяна.














четвер, 24 жовтня 2024 р.

Літературна година "І зачаровує серце пісенна українська мова"🫶🏻

24 жовтня 2024 року в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася особлива зустріч, присвячена Дню української писемності та мови.

Захід організували у співпраці з благодійним фондом "Карітас Хмельницький УГКЦ", а головною гостею стала відома подільська поетеса та письменниця Неоніла Яніцька.

Ця зустріч мала на меті не тільки привернути увагу до важливості української мови та літератури, але й створити теплу атмосферу для спілкування з підопічними фонду "Карітас".

Письменниця Неоніла Яніцька, яка є носієм традиційної української культури та мови, поділилася своїм творчим досвідом і особистими історіями, що торкаються серця.

Присутні мали можливість насолодитися поезією, яка зворушувала своєю глибиною та національним колоритом.

Поезія пані Неоніли сповнена любові до рідного слова, природи та української історії, що надихнуло слухачів замислитися про важливість рідної мови та її збереження.

Вірші, що лунали в бібліотеці, торкалися тем єдності народу, краси української мови та нашого історичного шляху.

Зустріч відбулась у невимушеній і дружній атмосфері, де кожен міг поставити запитання, поспілкуватися з письменницею та навіть висловити власні думки про почуте.

Такий формат заходу сприяв розвитку інтересу до української літератури та мови серед молодого покоління.

Зустріч з Неонілою Яніцькою стала важливим кроком у популяризації української мови та культури серед дітей, а також показала, наскільки глибоко поезія може торкатися душі кожної людини.

Бібліотека і фонд "Карітас Хмельницький УГКЦ" продовжують організовувати подібні заходи, спрямовані на духовне та культурне збагачення підростаючого покоління.

День української писемності та мови відзначають щорічно, нагадуючи про велич і багатство рідної мови, яку потрібно берегти для майбутніх поколінь.


Правовий діалог "Умій сказати насильству - ні!"❌

Насильство - складна тема для спілкування. Так чи інакше кожна людина стикається з різноманітними його проявами у повсякденному житті. Важливо розуміти, що пропри негативну емоційну складову замовчувати такі дії не можна. Саме про це спілкувались сьогодні учні старшого шкільного віку з полісменкою під час зустрічі у Центральній публічній дитячій бібліотеці.

24 жовтня працівниці бібліотеки організували правовий діалог "Умій сказати насильству - ні!" для учнів 9 класу Ліцею №14 ім. І. Огієнка. На захід запросили представницю Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області, капітана Ганну Стрембіцьку.

Компетентна гостя підготувала презентацію на важливу тему для кожного члена суспільства - про насильство, його прояви, а також про важливість запобігання та протидії таким протиправним вчинкам.

Школярі переглянули ситуативні відеоролики, обговорили правильні реакції в різних обставинах, висловили свої асоціації та сприйняття будь-яких різновидів насильства.

Присутні ставили безліч запитань, щоб дізнатись більше про:

- те, що вважається насильством за законом;

- можливості уникнення проявів такої поведінки до себе;

- важливість протидії подібним вчинкам (не замовчувати будь-які прояви);

- відповідальність за негативну поведінку за законом.

"Спілкування про насильство важливе. Причому ознайомлюватись варто якомога раніше, адже з часом негативні прояви поглиблюються та мають значний вплив на психологічний стан кожної людини. Головне, не мовчати та розуміти, що відповідальність є за будь-який вчинок", - наголосили організаторки.