Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

понеділок, 30 вересня 2024 р.

Поетичний марафон "Віршована душа Хмельницького!"😊

593-тя річниця Хмельницького – це не просто цифра, а ціла епоха, сповнена історії, традицій та досвіду. Для хмельничан ця дата має особливе значення, адже вона символізує любов до свого міста. Місто, якому освідчуються у коханні у віршах.

Наша бібліотека долучилася до святкування Дня міста у парку ім. Чекмана. Працівниці підготували цікаві активності для містям з нагоди свята.

Завдання полягало у тому, щоб усі бажаючі склали з 2-х частин вірші відомих хмельницьких письмеників (Г. Корицької, Н. Вітвіцької, В. Міхалевського, І. Байдака та інших).

Також креативні хмельничани створювали власні вірші про місто. Лунали поетичні рядки, які народжувалися прямо на наших очах.

Учасники марафону з захопленням створювали неповторні вірші. Атмосфера була творчою та натхненною. Кожен зміг спробувати свої сили в поезії. Навіть ті, хто ніколи раніше не писав, з легкістю долучилися до загального творчого процесу.

Тим, хто не зміг завітати на подію у парку, пропонуємо продовжити поетичну естафету і написати свої власні вірші про наше місто та поділитися ними з нами.



четвер, 26 вересня 2024 р.

Тетяна Безушко-Граб з книгою "Чарокрил" у нашій бібліотеці😊

Сьогодні у Центральну публічну дитячу бібліотеку завітала письменниця, педагогиня та творча особистість Тетяна Безушко-Граб. На зустріч запросили читачів - учнів 4-В класу Початкової школи №3.

Подільська авторка долучилась до створення серії збірників казок про червонокнижну флору та фауну України. Наразі у серії є три книги - "Чаросвіт" (про тварин), "Чароцвіт" (про рослини) та "Чарокрил" (про птахів).

Книга "Чарокрил" - нещодавно вийшла друком і презентувалась сьогодні читайликам молодшого абонементу. Видання присвячене птахам, занесеним до Червоної книги України, та вчить дітей дбати про природу.

Збірник містить 19 казкових історій, в яких птахи постають героями. Сучасні українські письменники намагалися дотримуватися природовідповідності й в казковій формі познайомити маленьких читачів з багатством нашої фауни. На кольорових форзацах розміщено цікаві завдання, щоб закріпити набуті знання.

Пані Тетяна розповіла присутнім про ідею створення цієї серії, роботу над збірником та власну казку в ньому. Також цікаво було дізнатись, що ця книга не остання в серії та в письменниці є безліч творчих задумів, які будуть втілені в майбутніх виданнях.

Бажаємо натхнення, наснаги та втілення ідей авторці! До нових зустрічей!


понеділок, 23 вересня 2024 р.

Етномандрівка "Рідний край вивчаю я – це історія моя"😊

"Ми рідний край свій любимо,
Історію його вивчаємо,
Традиції родинні поважаємо,
Справжніми українцями зростаємо.."

Хмельницький - неповторне місто на Поділлі, розташоване на березі Південного Бугу. Місто скульптурних родзинок, природних куточків і парків перейменовано на честь гетьмана Богдана Хмельницького.
Щороку, в останні вихідні вересня, мешканці та гості міста традиційно відзначають день народження обласного центру. Святкування завжди супроводжується різноманітними активностями, майстерками, виставками та фестивалями. Не залишаються остронь і бібліотеки. Як культурні центри, книгозбірні організовують цікаві заходи, щоб розповісти більше читачами про рідне місто та Поділля.
23 вересня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась етномандрівка "Рідний край вивчаю я - це історія моя" для читачів молодшого абонементу.
Організаторки підготували цікавинки про місто, розповіли про розвиток нашого краю, традиції та звичаї подолян. Особливу атмосферу створила презентація листівок часів Проскурова, під час якої присутні спробували впізнати серед старовинних будівель сучасні.
"Наше місто - багатогранне. І напередодні його дня народження традиційно ми знайомимо нових мешканців із культурно-історичними фактами про Хмельницький, а також поповнюємо знання місцевих школярів. Тішить, що читачі знають про рідне місто досить багато", - відзначає працівниця бібліотеки Леся Кутей.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Творчий вечір «Я вірю, що настане днина…»

Сьогодні, 20 вересня, у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась зустріч із подільським літератором, викладачем Хмельницького національного університету Лук’янюком Миколою Васильовичем.

На подію запросили членів клубу "Молоді серця" Центру Життєстійкості Карітас Хмельницький УГКЦ.

У затишній атмосфері автор поспілкувався з присутніми, ознайомивши їх з поезією і прозою, присвятами з нагоди ювілеїв.

Автор наголосив: «З віршами познайомився в старших класах. Спочатку – обов’язкова поезія.  Віршів я не зубрив, навіть не вчив напам`ять: достатньо було прочитати перед уроком. Мене дивувало, що хтось не міг вивчити вірш, а я спокійно переказував сторінку будь-якого тексту».

Герої літератора – представники різних прошарків населення. Микола Васильович також з гумором висвітлює різні події минулого та сьогодення. Така різноплановість творчості виявляє глибинність творчості автора.

Наприкінці заходу присутні щиро подякували автору за творчість та побажали творчого натхнення на майбутнє.

четвер, 19 вересня 2024 р.

Пізнавальна година «Як рослини пристосовуються до життя в степу»🌿

Загальні контури степової зони на карті України нагадують трикутник з гострим кутом, повернутий на південний захід. Порівняно з лісостеповою у степовій зоні вища температура повітря, більша тривалість теплого періоду, менша кількість опадів.
Степова зона відома своїми широкомасштабним зрошенням, високою розораністю земель; вона є основним в Україні й одна з найбільших у світі регіонів вирощування високоякісних твердих сортів пшениці, соняшнику, винограду, рису, овочів і баштанних культур. Кліматичні ресурси Південного степу дають змогу вирощувати тут рицину, бавовник.
19 вересня в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулось засідання Клубу «Зелена планета». Бібліотекарка читального залу розповіла присутнім про степові зони України, а також ознайомила з різноманіттям рослин, які ростуть на цій території.



середа, 18 вересня 2024 р.

Гра-подорож «Пригоди казкової валізи»

У Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся захід для учнів 4 класів – гра-подорож «Пригоди казкової валізи»!

Маленькі дослідники вирушили у фантастичну мандрівку світом казок, розгадуючи загадки, виконуючи завдання та шукаючи скарби, заховані в чарівній валізі. Кожна книжка – це портал в інший світ, де на них чекали несподівані зустрічі з улюбленими героями.

Під час заходу діти  відгадували загадки про казкових персонажів, що допомогло їм краще орієнтуватися у світі літератури, шукали скарби, заховані в різних куточках бібліотеки, за підказками, які вони отримували, розгадавши загадки, створювали власних казкових героїв, малювали ілюстрації до улюблених історій та придумували продовження казок.

Такі ігри стимулюють уяву дітей, допомагаючи їм створювати власні світи та історії, підвищують інтерес до читання, допомагають  відкрити для себе нові книги, розширюючи дитячий кругозір.



вівторок, 17 вересня 2024 р.

Ольга Ткач зачарувала юних читачів

У затишній атмосфері Центральної публічної дитячої бібліотеки відбулася незабутня зустріч учнів 7 –Г класу ліцею №4 ім. Павла Жука з талановитою подільською письменницею Ольгою Михайлівною Ткач.

Авторка популярних книг для підлітків, зокрема серії "Дружба, що окрилює", поділилася з юними читачами секретами свого творчого процесу, розповіла про натхнення для написання своїх творів та зачитувала захопливі уривки з книг "Невигаданий друг" та "Невидимка".


Зустріч пройшла у форматі живої бесіди. Письменниця з легкістю знайшла спільну мову з юною аудиторією, відповідаючи на їхні численні запитання про творчість, про те, як народилися ідеї для книг, та про те, що її надихає писати. Дітям завжди цікаво читати про пригоди таких самих дітей, як вони. У книгах також розкриті такі теми, як булінг, самооцінка себе та дружба з однолітками.


Особливо захопливими були моменти, коли Ольга Михайлівна зачитувала уривки зі своїх книг. Її чарівний голос та яскраві образи, створені словами, перенесли присутніх у світ фантастичних пригод, де звичайні підлітки зустрічають справжніх драконів і переживають неймовірні пригоди.

Після зустрічі багато дітей поділилися враженнями, зізнаючись, що книги Ольги Ткач надихнули їх на власну творчість.


Бібліотекарі висловлюють щиру подяку Ользі Михайлівні Ткач за візит та сподіваються на нові зустрічі з письменницею.

понеділок, 16 вересня 2024 р.

Відкрий для себе світ поезії


16 вересня у рамках літературного марафону «Слово єднає - перемогу наближає» у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась літературна зустріч  учнів 5–Г класу гімназії №21 з подільським поетом Віталієм Міхалевським. Ця зустріч стала справжнім святом для юних читачів і відкрила перед ними двері у дивовижний світ поезії.



Під час заходу Віталій Цезарійович не лише читав свої поезії, а й ділився з учнями секретами майстерності. Він розповідав про те, як народжуються вірші, про особливості різних поетичних жанрів, про роль ритму і рими у віршованій мові.
Поет зацікавив п’ятикласників тим, що показав, як поезія може бути різноманітною: веселою і сумною, ліричною і епічною. Він читав вірші про природу, про кохання, про дружбу, про мрії. Кожен вірш був маленькою історією, яка торкалася сердець юних слухачів.
Зустріч з Віталієм Міхалевським справила незабутнє враження для п’ятикласників. Діти дізналися багато нового про поезію, відчули себе справжніми творцями і, можливо, хтось із них у майбутньому сам напише прекрасні вірші.

Оксана Грицюк,  класний керівник 5-г класу, зазначила: «Ця зустріч – це чудова можливість для наших учнів познайомитися з сучасною українською поезією. Віталій Міхалевський – талановитий поет, який вміє знайти спільну мову з дітьми. Переконана, що ця зустріч надовго запам’ятається нашим п’ятикласникам».