Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Осіннє мистецтво без меж

У Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася захоплива зустріч юних читачів із волонтерами Хмельницької міської організації "Товариство Червоного Хреста України". Захід під назвою "Осіннє мистецтво без меж" об’єднав дітлахів у творчій атмосфері та подарував їм багато позитивних емоцій.

Волонтери організували для малечі цікаві майстер-класи з осінньої тематики. Діти малювали яскраві осінні пейзажі, а також створювали аплікації з кольорового паперу, що нагадували осінню тематику. Творчий процес захопив усіх без винятку: кожна дитина змогла проявити свою фантазію і створити неповторний витвір мистецтва.

Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері. Волонтери допомагали дітям, розповідали про осінь і навіть поділилися цікавими історіями зі своєї діяльності. Захід вкотре продемонстрував, що мистецтво є чудовим способом об’єднання та розвитку уяви, а підтримка і турбота волонтерів надихають на добрі справи.

"Осіннє мистецтво без меж" залишило яскравий слід у серцях маленьких читачів, які вже з нетерпінням чекають на нові творчі зустрічі у бібліотеці.




четвер, 7 листопада 2024 р.

Інтерактивний урок "Кібербезпека. Як захистити себе в цифровому просторі і не тільки.."💻

Кібербезпека - це один із ключових аспектів нашого життя в інформаційну добу. Смартфони, соцмережі й інші онлайн-відбитки особистості містять про нас інформації більше, ніж ми самі про себе знаємо.

Сьогодні питання безпеки онлайн - це не лише про захист інформації, а й про збереження нашого життя.

7 листопада в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся інтерактивний урок "Кібербезпека. Як захистити себе в цифровому просторі і не тільки…".

Студентки-консультантки юридичної клініки Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова - Бурдельна Софія та Ніколайченко Вікторія - цікаво та змістовно розповіли про кібербезпеку учням 7-В класу гімназії №21.


Зустріч проходила у формі діалогу. Присутні відверто розповіли про різноманітні випадки, які траплялись із ними та їхніми рідними в мережі.

Школярі також пограли в цікаві ігри, під час яких:

- вигадували приклади надійних паролів;

- розширили знання про безпечну поведінку в соціальних мережах;

- дізнались більше про важливі кроки захисту особистих профілів;

- шукали до поданих ситуацій рішення, які допоможуть уникнути шахрайства в інтернет-просторі;

- рефлексували про користь отриманої інформації.

"Найвразливішою категорією перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю є діти. Якщо ж вони проводять час біля комп’ютера чи з іншим пристроєм, нехай він минає безпечно й з користю", - відзначили студентки. 








понеділок, 4 листопада 2024 р.

Представники Robert Bosch Stiftung у нашій бібліотеці😊

З вересня 2024 року у Центральній публічній дитячій бібліотеці стартував проєкт "Територія надії" у рамках грантової програми "ЄМістечко - простір для кожного в Україні!" та фінансується Фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).

Проєкт має важливу місію - стати Третім місцем для соціальних зустрічей, де люди збираються разом, щоб обмінюватися ідеями, працювати, вчитися або просто проводити час разом. Також "Територія надії" є необхідним комунікативним простором для людей, які пережили свого часу нацистські переслідування, для представників меншин і внутрішньо переміщених осіб, загалом людей різного віку, які потребують підтримки в суспільстві.

У партнерстві з БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ" наша бібліотека організовує тематичні зустрічі та об`єднує групи людей у безпечному просторі задля ефективного дозвілля, що сприяє психологічній підтримці різних верств населення.

Приємно, що проєкт "Територія надії" та робота Центральної публічної дитячої бібліотеки  в цілому цікавить представників різних міжнародних організацій. Зокрема, 2 листопада 2024 року до книгозбірні завітала делегація з Фонду Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung).

Цей фонд, заснований у 1964 році у місті Штутгарт і є однією з найбільших німецьких некомерційних фундацій. Фонд Роберта Боша відіграє важливу роль у сприянні міжкультурному діалогу та розвитку міжнародних зв’язків, постійно підтримує інноваційні проекти та співпрацю між народами.

Гості побачили бібліотечний простір, ознайомились із нюансами роботи української бібліотеки, дізнались більше про послуги, які отримують читачі. Книги, видавництва, заходи, співпраці та проєкти - цікавим було усе, чим живе бібліотека в такий непростий час.

Дякуємо нашим партнерам:

- БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ" за пітримку під час зустрічі та співпрацю;

- Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ) за проєкт, який розширює горизонти та сприяє поширенню інформації про нашу роботу за кордоном.

Працюємо далі..