Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Відверта розмова "STOP-булінг, або Скажемо булінгу - "Ні!"✋

Згідно з дослідженнями, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі. З них менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям. Дуже часто булінг призводить до непоправних наслідків, а тому останнім часом у світі активно говорять про те, як зупинити шкільне насилля.

Булінг у шкільному колективі можна сміливо назвати "дорослою" проблемою. Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена.

29 листопада працівники Центральної публічної дитячої бібліотеки організували відверту розмову «Стоп-булінг, або Скажемо булінгу «Ні!» для учнів 9-В класу Гімназії №21.

На захід запросили волонтерів напрямку "Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка" Хмельницької міської організації Товариство Червоного Хреста України – Анастасію та Тетяну.

Фахівці підготували матеріали про важливу тему для кожного школяра – про булінг, його прояви, а також про важливість запобігання та протидії цього явища.

Присутні на папері малювали різні прояви булінгу та обговорювали їх, а також ставили безліч запитань, щоб дізнатись більше та запобігати подібним ситуаціями під час спілкування.

"Булінг легше попередити, ніж працювати з його наслідками. Адже відновити травмовану психіку дитини вкрай непросто, а іноді й неможливо. Тому кожен неповнолітній та кожен дорослий повинні чітко знати: що є булінгом, які його прояви, як захистися і куди звертатися за допомогою. Слід пам`ятати, що кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи гарне ставлення", - підсумували організаторки зустріч.
















пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Орігамі «Капібара»😉

22 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці Хмельницького відбулася подія, яка надовго залишиться у серцях юних читачів.

До бібліотеки завітали волонтери міської організації "Товариство Червоного Хреста України", щоб провести захопливий майстер-клас із… увага! Орігамі. А об’єктом творчого натхнення стала не просто якась квітка чи журавлик, а справжня суперзірка тваринного світу — капібара!


Дітлахи, озброївшись аркушами паперу, невгамовним бажанням творити та, зізнаємося, трішечки розгубленими поглядами, приступили до роботи. Спочатку звучали жарти: «А це точно капібара, а не якась інопланетна жаба?». Але вже через кілька хвилин бібліотека наповнилася шелестом паперу, сміхом та вигуками: «Дивись, у мене вже вуха!».

Волонтери Червоного Хреста, окрім того, що допомагали складати капібару, розповіли дітям і про свою роботу. Маленькі слухачі дізналися про важливість добрих справ і як навіть найменші можуть допомагати іншим.

Усе це відбувалося у веселій ігровій формі — адже хто сказав, що навчання має бути нудним? Оригінальний вибір — капібара — теж не залишився без пояснень. Виявляється, ці милі гризуни символізують дружелюбність і спокій, чого, погодьтеся, нам усім не завадило б у ці часи.

Такі зустрічі нагадують, що бібліотека — це не лише про книги, а й про людей, які хочуть творити і дарувати доброту. Хто знає, можливо, у когось із цих дітей вже в душі прокинувся майбутній волонтер, здатний змінити світ. А поки що — хай живе капібара з паперу!



четвер, 21 листопада 2024 р.

Огляд літератури "У їхніх серцях жила Україна"💙💛

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи - знакова подія, присвячена доленосним для нашої держави революціям - 2004 та 2013 років.
Цього дня українці вшановують пам'ять про людей, які під час революцій стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Задля виховання патріотичної свідомості у Центральній публічній дитячій бібліотеці провели огляд літератури під назвою "У їхніх серцях жила Україна".

Бібліотекарки ознайомили відвідувачів з виданнями, присвячені важливим подіям української історії та героям. Також для експозиції обрали книги, написані захисниками України.
"Ми маємо не забувати відважних людей, завдяки якими змінювався хід історії нашої держави, вшановувати подвиги людей, які віддали життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, права і свободи, європейське майбутнє України", - зазначили бібліотекарки.

Відео-мандрівка «Екологія природи – екологія людської душі»🍀

Земля – колиска людства. Все необхідне для життя людина отримує від природи. Тому захищати й оберігати природу – наш обов’язок. Природа щедро обдарувала нашу землю.

Наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми, українці, маємо гордитися тим, що доля подарувала нам це диво – чарівну і неповторну красу природи.

21 листопада в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулось засідання клубу «Зелена планета». Бібліотекарка читального залу розповіла учасникам про природні багатства нашої планети та дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища.

Присутні також переглянули відео «Краса і велич України».

 

середа, 20 листопада 2024 р.

Літературна мозаїка "Веселий світ пригод в історіях Джеремі Стронга"😊

Джеремі Стронг і його твори - феномен британської літератури. Та й яка ще могла очікувати доля такого талановитого автора з активною життєвою позицією. Його добре серце та щира любов до дітей нікого не залишали байдужим. Він із неймовірним теплом завжди ставився до учнів та їх витівок і переніс це ставлення у свої книжки.

Твори Дж. Стронга сповнені тонкого доброго гумору, переплетень буденного із фантастичним. А чого варті самі назви його історій, як-от "Вікінг у моєму ліжку", "А в нас у ванні фараон!", "Знамениті сіднички мого брата", "Ракета на чотирьох лапах"... Вони відразу привертають до себе увагу та обіцяють справжню комедію під палітуркою.

20 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась літературна мозаїка "Веселий світ пригод в історіях Джеремі Стронга". Захід бібліотекарки молодшого абонементу провели в рамках програми гуртка "Почитайко" та присвятили 75-ій річниці від дня народження автора.

Учасники гуртка підготувались до події - прочитали твори ювіляра, поділились враженнями від кумедних пригод і цікавих витівок героїв. Присутні також презентували улюблених персонажів і взяли участь у вікторині "Веселинки від Стронга".

У теплій атмосфері читайлики почитали уривки, посміялись від душі, подивились мультфільм і обрали книги для вечірніх читань вдома.

"Гумор у його книгах - універсальний, він смішить як дітей, так і дорослих читачів, які шукають відпочинок у книзі. Джеремі Стронг завжди писав проникливо і легко, його герої не стараються бути чемними, лише справжніми і щирими. Саме тому його творчість актуальна для школярів", - відзначили організаторки зустрічі.



понеділок, 18 листопада 2024 р.

Година творчості "Пташка миру і щастя"🐦

Кожна людина потребує творчості у своєму житті та виражатися вона може дуже різноманітно. Психологи стверджують: люди, активно залучені в творчість, краще пручаються хворобам, більш задоволені життям, впевнені в собі та в планах на майбутнє.

Творчість допомагає впоратися з внутрішніми конфліктами, тривожністю, стресом, психосоціальними та емоційними проблемами, а також дає можливість висловити свої почуття без слів і сфокусуватися на теперішньому моменті. 


16 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась арт-зустріч з нагоди Міжнародного дня толерантності. На подію запросили бенефіціарів проєкту "Молоді серцями" БФ "Карітас-Хмельницький УГКЦ".


Годину творчості провели для присутніх волонтери напрямку "Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка" Товариства Червоного Хреста України - Анастасія та Марія.

Після знайомства та спілкування про улюблене, учасники зустрічі обрали матеріали для створення унікальних пташок миру.

Дбайливо обрані намистинки і кольори ниток, душевні розмови - весь творчий процес минув у затишній атмосфері.

"Приємно, що є можливість відпочити душею, поговорити, щось створити, заспокоїтись. Тому ми радо відвідуємо такі заходи", - відзначила учасниця події пані Надія.









пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Тренінг "Планета толерантності очима дітей"😊

16 листопада відзначають Міжнародний день, присвячений терпимості (#International_Day_for_Tolerance). Цього дня в 1995 році держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У ній йдеться про те, що всі люди різні за своєю природою, але рівні у своїх правах.

Толерантність – це повага, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності.

15 листопада у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся тренінг "Планета толерантності очима дітей". На подію запросили учнів 9-А класу Ліцею №14 імені І. Огієнка.
Програму для тренінгу підготували волонтери напрямку "Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка" Товариства Червоного Хреста України - Анастасія та Марія.

Присутні створили асоціативний кущ до слова "Толерантність" і дізнались більше про важливість терпимості для комфортної комунікації людей у суспільстві.
Цікавою для школярів стала колективна гра "Намалюй слово". Кожна група отримала рису характеру, яку мала намалювати таким чином, щоб усі інші відгадали про йдеться.

Під час гри "В поїзді" діти обирали, з ким хотіли б перебувати в купе та навпаки, маючи відомості лише про професію та місце призначення. Це допомогло учасникам зрозуміти, що робити висновки про людину, не знаючи про її життя, не можна.

На завершення заходу присутні порефлексували про необхідність толерантного ставлення до інших, важливість взаємоповаги та взаєморозуміння під час спілкування, а також прийняття відмінностей оточуючих.
"Виховання толерантності важливе тому, що людина, яка навчиться бути відкритою до відмінностей, отримає більше можливостей в освіті, бізнесі та багатьох інших сферах життя. Словом, від здатності розуміти, цінувати та працювати з іншими залежить успіх", - відзначили організаторки.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Осіннє мистецтво без меж 🍂

У Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася захоплива зустріч юних читачів із волонтерами Хмельницької міської організації "Товариство Червоного Хреста України". Захід під назвою "Осіннє мистецтво без меж" об’єднав дітлахів у творчій атмосфері та подарував їм багато позитивних емоцій.

Волонтери організували для малечі цікаві майстер-класи з осінньої тематики. Діти малювали яскраві осінні пейзажі, а також створювали аплікації з кольорового паперу, що нагадували осінню тематику. Творчий процес захопив усіх без винятку: кожна дитина змогла проявити свою фантазію і створити неповторний витвір мистецтва.

Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері. Волонтери допомагали дітям, розповідали про осінь і навіть поділилися цікавими історіями зі своєї діяльності.

Захід вкотре продемонстрував, що мистецтво є чудовим способом об’єднання та розвитку уяви, а підтримка і турбота волонтерів надихають на добрі справи.

"Осіннє мистецтво без меж" залишило яскравий слід у серцях маленьких читачів, які вже з нетерпінням чекають на нові творчі зустрічі у бібліотеці.




четвер, 7 листопада 2024 р.

Інтерактивний урок "Кібербезпека. Як захистити себе в цифровому просторі і не тільки.."💻

Кібербезпека - це один із ключових аспектів нашого життя в інформаційну добу. Смартфони, соцмережі й інші онлайн-відбитки особистості містять про нас інформації більше, ніж ми самі про себе знаємо.

Сьогодні питання безпеки онлайн - це не лише про захист інформації, а й про збереження нашого життя.

7 листопада в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся інтерактивний урок "Кібербезпека. Як захистити себе в цифровому просторі і не тільки…".

Студентки-консультантки юридичної клініки Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова - Бурдельна Софія та Ніколайченко Вікторія - цікаво та змістовно розповіли про кібербезпеку учням 7-В класу гімназії №21.


Зустріч проходила у формі діалогу. Присутні відверто розповіли про різноманітні випадки, які траплялись із ними та їхніми рідними в мережі.

Школярі також пограли в цікаві ігри, під час яких:

- вигадували приклади надійних паролів;

- розширили знання про безпечну поведінку в соціальних мережах;

- дізнались більше про важливі кроки захисту особистих профілів;

- шукали до поданих ситуацій рішення, які допоможуть уникнути шахрайства в інтернет-просторі;

- рефлексували про користь отриманої інформації.

"Найвразливішою категорією перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю є діти. Якщо ж вони проводять час біля комп’ютера чи з іншим пристроєм, нехай він минає безпечно й з користю", - відзначили студентки. 








понеділок, 4 листопада 2024 р.

Представники Robert Bosch Stiftung у нашій бібліотеці😊

З вересня 2024 року у Центральній публічній дитячій бібліотеці стартував проєкт "Територія надії" у рамках грантової програми "ЄМістечко - простір для кожного в Україні!" та фінансується Фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).

Проєкт має важливу місію - стати Третім місцем для соціальних зустрічей, де люди збираються разом, щоб обмінюватися ідеями, працювати, вчитися або просто проводити час разом. Також "Територія надії" є необхідним комунікативним простором для людей, які пережили свого часу нацистські переслідування, для представників меншин і внутрішньо переміщених осіб, загалом людей різного віку, які потребують підтримки в суспільстві.

У партнерстві з БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ" наша бібліотека організовує тематичні зустрічі та об`єднує групи людей у безпечному просторі задля ефективного дозвілля, що сприяє психологічній підтримці різних верств населення.

Приємно, що проєкт "Територія надії" та робота Центральної публічної дитячої бібліотеки  в цілому цікавить представників різних міжнародних організацій. Зокрема, 2 листопада 2024 року до книгозбірні завітала делегація з Фонду Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung).

Цей фонд, заснований у 1964 році у місті Штутгарт і є однією з найбільших німецьких некомерційних фундацій. Фонд Роберта Боша відіграє важливу роль у сприянні міжкультурному діалогу та розвитку міжнародних зв’язків, постійно підтримує інноваційні проекти та співпрацю між народами.

Гості побачили бібліотечний простір, ознайомились із нюансами роботи української бібліотеки, дізнались більше про послуги, які отримують читачі. Книги, видавництва, заходи, співпраці та проєкти - цікавим було усе, чим живе бібліотека в такий непростий час.

Дякуємо нашим партнерам:

- БФ "Карітас - Хмельницький УГКЦ" за пітримку під час зустрічі та співпрацю;

- Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ) за проєкт, який розширює горизонти та сприяє поширенню інформації про нашу роботу за кордоном.

Працюємо далі..