Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

вівторок, 25 лютого 2025 р.

Відкриття проєкту "Територія надії" у Центральній публічній дитячій бібліотеці💙💛

Центральна публічна дитяча бібліотека як книгозбірня воєнного часу стала потужним центром підтримки найбільш постраждалих від війни верств населення. Перевагою цього місця є відкритість, доступність, спрямованість на всебічний розвиток і збереження ментального здоров’я мешканців громади.

З вересня 2024 року у Центральній публічній дитячій бібліотеці реалізовується проєкт "Територія надії", написаний у рамках грантової програми "ЄМістечко – простір для кожного в Україні!".

Проєкт створений у партнерстві з Благодійним фондом "Карітас Хмельницький УГКЦ" та фінансується німецьким фондом "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ). 

Сьогодні, 25 лютого, відбулось урочисте відкриття "Території надії". На подію запросили поважних гостей, партнерів бібліотеки та безпосередніх учасників проєкту.

Відкриття заходу розпочалось освяченням оновленого відділу отцем Романом Соколовським та вшануванням пам`яті полеглих героїв хвилиною мовчання і молитвою.

Особливу атмосферу події створив Хмельницький академічний муніципальний камерний хор (керівник - Ігор Цмур), який виконав композиції, сповнені духовності та любові до України.

Слова підтримки пролунали від начальника Управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артема Ромасюкова та директорки Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади Тамари Козицької.

Також до вітального слова доєднались партнери Центральної публічної дитячої бібліотеки - представники патрульної поліції Хмельницького, директорка Початкової школи №3 Інна Мудра, поети Віталій Міхалевський та Степан Шкапій.

Детальніше про багаторічну співпрацю та ідею створення "Території надії" розповіла представниця Благодійного фонду "Карітас Хмельницький УГКЦ", координаторка спільного проєкту Наталія Гринишин.

Важлива місія "Території надії" - стати Третім місцем для соціальних зустрічей. Це не просто ініціатива, а простір, де кожен зможе знайти підтримку, мотивацію та, головне, надію на краще.

Кожен захід в рамках проєкту має важливе значення для відвідувачів бібліотеки, адже допомагає бути в центрі подій, розширити коло спілкування, отримати нові знання та навички. Також зустрічі завжди залишають по собі приємні враження, позитивні емоції, бажання розвиватись, пізнавати світ і ділитись власним досвідом з іншими.

Найвразливіші категорії населення мають шалену підтримку та можливості адаптуватись в сучасних реаліях, зокрема знайти однодумців, обмінятись інтелектуальним і духовним ресурсом, отримати кваліфіковану допомогу з різних питань.

Присутні подякували працівницям книгозбірні за невтомну працю задля розвитку та покращення життя мешканців громади.

"У світі, де щодня з`являються нові виклики, важливо мати місце, де панують знання, щирість та віра в майбутнє. Наша бібліотека стає такою територією, де книги, спілкування та нові ідеї відкривають двері до змін", - відзначили організаторки події.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Літературна година "Мово моя! Ти чарівна зірниця" 💫

Рідна мова - мова, яку людина вивчає, засвоює з раннього дитинства та мислить. Переважно - це мова батьків, найрідніших і найдорожчих у світі людей. З рідною мовою людина входить у світ, прилучається до загальнолюдських цінностей. Щороку, 21 лютого, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

21 лютого в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась зустріч із відомою подільською поетесою - Корицькою Галиною Василівною. Захід організували у співпраці з Благодійним фондом "Карітас Хмельницький УГКЦ".

Зустріч мала на меті не тільки привернути увагу до важливості рідної мови, але й створити душевну атмосферу для спілкування з підопічними фонду "Карітас".

Присутні мали можливість насолодитись чудовою поезією, відкрити для себе світ, знайомий з дитинства, щедро насичений барвами життя, любові, віри та надії.

Творчість Галини Корицької сповнена любов’ю до рідного слова, природи, родини. Гості залюбки послухали поетичні рядки авторки, пригадали дитинство, поспілкувались про важливе та отримали гарні враження від літературної години.

"Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного становлення народу. Нація, яка не усвідомлює значення рідної мови та не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в житті. Міжнародний день рідної мови ми відзначаємо один день у році, а любити, вивчати й шанувати рідну мову потрібно завжди", - наголосили організаторки події.


четвер, 20 лютого 2025 р.

Творча майстерня "Моя рідна мова у віршах і малюнках"💙💛

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Подія покликана привернути увагу до важливості захисту мовної й культурної багатоманітності, збереження мов як ідентифікаторів кожної нації.

19 лютого у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбувся творчий захід, який бібліотекарки молодшого абонементу організували для відзначення цього свята в рамках обласної мовної акції "Єднає рідна мова".

Творча майстерня "Моя рідна мова у віршах і малюнках" об'єднала дітей, які через поезію та мистецтво висловили свою любов до рідної мови.

Учасники заходу продекламували улюблені вірші про рідну мову, милозвучність і багатство українського слова. Атмосферу доповнили малюнки, на яких школярі зобразили мовні символи, народні мотиви, алфавітні орнаменти та образи, що асоціюються з мовою.

Присутні залюбки взяли участь у вікторині, розгадали анаграми та кросворд про мову. Цікавою частинкою події стала творча майстерня, під час якої кожен охочий зміг спробувати написати поетичні рядки про красу рідної мови.

На завершення заходу читайлики переглянули відеоролик із найцікавішими фактами про українську мову й ознайомилися з книжковою виставкою, присвяченою історії та розвитку нашої мови.

"Продовжуйте плекати рідне слово. Мова - важлива для нашої ідентичності, тому сумлінно вивчайте її та бережіть", - відзначили організаторки.


Театралізоване читання "Неймовірні пригоди барона Мюнхгаузена: 240 років фантастики"😉

В основу фантастичних "Пригод барона Мюнхгаузена" покладено оповідання справжнього барона Мюнхгаузена, який жив у XVIII столітті в Німеччині. Коли книжка стала відомою, то іменем Мюнхгаузена почали називати людей, що люблять брехати і приписують собі неймовірні подвиги. Насправді книга покликана навчити читачів чесності, винахідливості, сміливості, а також - з гумором ставитися до пригод і випробувань, ніколи не сумувати.

19 лютого у Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулося театралізоване читання "Неймовірні пригоди барона Мюнхгаузена: 240 років фантастики". Організована подія в рамках програми заходів гуртка "Почитайко" та присвячена 240-ій річниці з дати видання книги.

Юні читачі поринули у світ пригод легендарного барона Мюнхгаузена, який уже 240 років дивує читачів своїми неймовірними історіями.

Під час заходу діти не лише слухали уривки з книги, а й брали активну участь у відтворенні сцен, перевтілюючись у персонажів та розігруючи кумедні та фантастичні ситуації.

Читання супроводжувалося жвавим обговоренням та веселими іграми, що допомогло дітям краще зрозуміти зміст твору та відчути його атмосферу. Крім того, бібліотекарі підготували виставку книг про пригоди Мюнхгаузена, ознайомивши дітей із різними виданнями цієї класичної історії.

Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері, викликавши у дітей щире захоплення та бажання читати більше. Театралізоване читання стало не лише веселим, а й пізнавальним досвідом для маленьких відвідувачів бібліотеки, стимулюючи їхню любов до художньої книги та творчого самовираження.



середа, 19 лютого 2025 р.

Мандрівка "Шукаємо скарби в книжковому морі" 📚

Чудовий світ літератури захоплює з першого погляду, особливо найменших читайликів - першачків. Щороку бібліотекарки організовують екскурсії, щоб допомогти малечі полюбити читання, книги та бібліотеку.

Цього року до компанії книголюбів Центральної публічної дитячої бібліотеки приєднались майже 300 першокласників, яким подобається дізнаватись більше про навколишній світ, поринати у фантастичні пригоди персонажів і відпочивати душею з добрими історіями.

Найменші школярі дізнались про появу книг і їхні зміни протягом століть, відкрили для себе розвиток книгодрукування, поміркували про важливість бібліотек і зберігання літератури.

Загадки, цікаві довідки про книжкові рекорди, спогади про улюблені казки - допомогли читачам засвоїти нову інформацію й отримати гарні враження від заходів.

Присутні повторювали правила поведінки у бібліотечному просторі та поводження з книгою, розповідали про улюблені книги та які видання бажають обрати на поличках книгозбірні.

Традиційним завершенням зустрічей з новенькими читайликами стали перегляди повчальних мультфільмів і вибір книг для позакласного читання. Усі змогли ознайомитись із кожним залом у бібліотеці, оглянути представлену літературу, обрати цікавинки для себе та рідних.

"Дізналась багато цікавого. Хочу перечитати усі книги, які є в бібліотеці", - поділилась Софійка, учениця Гімназії №21.

"Мені теж сподобалось. Ще батькам покажу бібліотеку. Будемо разом приходити та читати", - відзначила Соломійка, учениця ПШ №3.

"І обов`язково ходитиму з класом. Це весело разом обирати книжки, потім обговорювати їх на перервах", - підсумував Матвій, учень ПШ №3.


пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Творче заняття "Валентинки для найближчих"💞

14 лютого, у День Святого Валентина, у бібліотеці відбулося тепле й зворушливе свято. Волонтери міської організації "Товариство Червоного Хреста України" організували для дітей майстер-клас "Валентинки для найближчих", під час якого малеча створювала святкові листівки для рідних і друзів.

Під час заходу діти з любов’ю вирізали сердечка, розмальовували їх яскравими фарбами та прикрашали теплими побажаннями. Волонтери не лише допомагали у створенні валентинок, а й розповідали про значення свята та важливість турботи і взаємопідтримки близьких.


Завдяки атмосфері радості, щирих усмішок і дружнього спілкування цей день став для дітей особливим. Організатори заходу наголосили, що такі ініціативи не лише сприяють творчому розвитку дітей, а й виховують у них чуйність та доброту.



14 лютого - День дарування книг💝

У День дарування книг наша бібліотека отримала справжній скарб – велику кількість нових видань, подарованих нашими читачами! Цей чудовий день об’єднав людей, які люблять книги та прагнуть ділитися знаннями й натхненням.

Завдяки небайдужим відвідувачам фонд бібліотеки поповнився класичною літературою, науковими працями, сучасними бестселерами та дитячими книгами. Кожен подарунок – це не просто книга, а частинка тепла і турботи про спільну культурну спадщину.

Ми щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї доброї справи! Завдяки вам ще більше людей зможуть знайти для себе цікаві та корисні видання. Запрошуємо всіх відвідати бібліотеку та насолодитися новими книгами!




четвер, 6 лютого 2025 р.

Літературна візитка "Подорож у світ підліткових книг з Віоліною Ситнік"😉

Підліткова література – це двері у світ неймовірних пригод, важливих уроків і захопливих історій, які допомагають юним читачам формувати світогляд і знайти відповіді на свої запитання.

Підлітки завжди у пошуках літератури, яка сповнена незвичайних сюжетів, спонукає до роздумів, між рядків дає поради та розширює кругозір.

Сьогодні, 6 лютого, учні 8-В класу Гімназії №21 зустрілися з талановитою подільською письменницею Віоліною Ситнік у Центральній публічній дитячій бібліотеці.

Захід пройшов у теплій і творчій атмосфері, адже пані Віоліна не лише презентувала свої книги, але й поділилася натхненням і любов’ю до підліткової літератури.

Авторка презентувала свої найвідоміші твори: "Лалі", "Лалі 2", "Маски чужих ролей" та "Демони бажань: 11 страшних історій". Відеоматеріали, які супроводжували презентацію, допомогли учням краще зануритися у світ її книг, відчути атмосферу творів і зрозуміти головні ідеї.

Віоліна Ситнік, за фахом філологиня, з особливою теплотою розповіла про своїх персонажів та натхнення, яке черпає з реального життя підлітків. Її книги торкаються актуальних тем юності - внутрішніх переживань, пошуку себе, відстоювання власних кордонів, втілення мрій та боротьби зі страхами.

Під час зустрічі діти активно ставили запитання. Зокрема, школярів цікавило: з яких частин складаються книги, як народжуються ідеї для сюжетів та які труднощі виникають під час написання. Пані Віоліна охоче поділилася своїм творчим процесом і надихнула підлітків не боятися висловлювати свої думки через письмо.

Зустріч залишила приємні враження у присутніх. Читачі зацікавилися творами письменниці, пообіцяли продовжити знайомство з її творчістю та підтримувати зв`язок через сторінки у соцмережах.