Центральна публічна дитяча бібліотека як книгозбірня воєнного часу стала потужним центром підтримки найбільш постраждалих від війни верств населення. Перевагою цього місця є відкритість, доступність, спрямованість на всебічний розвиток і збереження ментального здоров’я мешканців громади.
З вересня 2024 року у Центральній публічній дитячій бібліотеці реалізовується проєкт "Територія надії", написаний у рамках грантової програми "ЄМістечко – простір для кожного в Україні!".
Проєкт створений у партнерстві з Благодійним фондом "Карітас Хмельницький УГКЦ" та фінансується німецьким фондом "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).
Сьогодні, 25 лютого, відбулось урочисте відкриття "Території надії". На подію запросили поважних гостей, партнерів бібліотеки та безпосередніх учасників проєкту.
Відкриття заходу розпочалось освяченням оновленого відділу отцем Романом Соколовським та вшануванням пам`яті полеглих героїв хвилиною мовчання і молитвою.
Особливу атмосферу події створив Хмельницький академічний муніципальний камерний хор (керівник - Ігор Цмур), який виконав композиції, сповнені духовності та любові до України.
Слова підтримки пролунали від начальника Управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артема Ромасюкова та директорки Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади Тамари Козицької.
Також до вітального слова доєднались партнери Центральної публічної дитячої бібліотеки - представники патрульної поліції Хмельницького, директорка Початкової школи №3 Інна Мудра, поети Віталій Міхалевський та Степан Шкапій.
Детальніше про багаторічну співпрацю та ідею створення "Території надії" розповіла представниця Благодійного фонду "Карітас Хмельницький УГКЦ", координаторка спільного проєкту Наталія Гринишин.
Важлива місія "Території надії" - стати Третім місцем для соціальних зустрічей. Це не просто ініціатива, а простір, де кожен зможе знайти підтримку, мотивацію та, головне, надію на краще.
Кожен захід в рамках проєкту має важливе значення для відвідувачів бібліотеки, адже допомагає бути в центрі подій, розширити коло спілкування, отримати нові знання та навички. Також зустрічі завжди залишають по собі приємні враження, позитивні емоції, бажання розвиватись, пізнавати світ і ділитись власним досвідом з іншими.
Найвразливіші категорії населення мають шалену підтримку та можливості адаптуватись в сучасних реаліях, зокрема знайти однодумців, обмінятись інтелектуальним і духовним ресурсом, отримати кваліфіковану допомогу з різних питань.
Присутні подякували працівницям книгозбірні за невтомну працю задля розвитку та покращення життя мешканців громади.
"У світі, де щодня з`являються нові виклики, важливо мати місце, де панують знання, щирість та віра в майбутнє. Наша бібліотека стає такою територією, де книги, спілкування та нові ідеї відкривають двері до змін", - відзначили організаторки події.
Немає коментарів:
Дописати коментар