Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

понеділок, 29 травня 2017 р.

Читання із задоволенням, або як зацікавити дитину книгами

Похожее изображение

З розвитком новітніх технологій часто лунає думка про те, що книжка відходить в історію як факт, що себе вичерпав. Насправді, це лякає, тому що неможливо уявити світ без цікавих книжок, яскравих сторінок, улюблених поетів, щирих героїв, що іноді стають порадниками або друзями на все життя. Зрозуміло, що любов до книжки – це справа, насамперед, батьків, які свідомо ставляться до процесу виховання дитини й прагнуть для неї найкращого майбутнього.

Потрібно навчити дитину не лише читати книжку, а й отримувати від цього процесу справжнє задоволення. Тому що нашвидкуруч прочитаний текст навряд чи зачепить почуття й емоції, не принесе користі, та й просто не запам’ятається. Важливе значення набуває саме підбір авторів для першого знайомства малюка з літературою, щоб зацікавити його, а не відбити бажання читати.

Картинки по запросу батьки і діти читаютьЗрозуміло, що перші книжки дитині повинні читати батьки, тоді асоціації з рідним голосом назавжди поєднається із задоволенням від почутого. Спокійні інтонації, лагідна посмішка, цікавий текст – все це ланцюжки літературної освіти, яка починається змалечку й триває все життя.

Бажано перші книжки обирати на рідній дитині мові, щоб не створювати мовної перешкоди для розуміння прочитаного. Саме перше враження стане відправним моментом для подальшого знайомства з перлинами літературної творчості. Коли дитина вільно зможе переказати текст рідною мовою, можна переходити до читання більш складних віршів чи казок.

Дуже важливим є читання віршів вголос, до того ж корисним буде повторення прочитаного декілька разів. Дитина не лише запам’ятає віршований текст, а й навчиться мислити образно. Вчити вірші напам’ять разом з малюком – це чудовий метод, який працює вже багато років, є дуже простим й ефективним.

Картинки по запросу батьки і діти читаютьПісля того, як дитина освоїть алфавіт, слід просити її читати казки вам, безперечно, допомагаючи їй, не критикувати й не сварити при помилці.

Найбільш складним моментом є той, коли дитина вже вміє читати, але не хоче цього робити. Тут в пригоді може стати колективне сімейне читання з обговоренням окремих сцен або вчинків героїв. Якщо таке читання стане приємною традицією, тоді дитина поступово перейде до самостійного читання та осмислення тексту.

На першому етапі формування читацьких навичок батьки повинні контролювати репертуар обраних дитиною книжок, але при регулярному читанні потреба в контролі швидко відпаде.

Читайте дітям книжки, читайте разом з ними та будьте впевненими, що ваші зусилля не пропадуть марно.

Немає коментарів:

Дописати коментар