Фасад бібліотеки

Фасад бібліотеки

четвер, 21 травня 2020 р.

Рекомендаційний список літератури "Нескорена нація"

Українці як нація змогли вижити в пору найтяжчих історичних випробувань і зберегти свою неповторну культуру завдяки тому, що серед них зі століття з’являлись видатні державні діячі, полководці, мислителі, поети й художники. Ті, хто змінював не тільки хід історії, але й свідомість сучасників, хто сіяв добре насіння людяності, гідності, любові до свого народу, хто зробив вагомий внесок у загальну духовну скарбницю України і всього людства.

1.     Видатні постаті в історії України (ІХ-ХІХ ст.): Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети: Довід.вид./В.І.Гусєв (кер.кол.авт.), В.П.Дрожкін, Ю.О.Калінцев, О.Г.Сокирко, В.І.Червінський. - К.: Вмща шк., 2002. - 359 с.:іл.
Наведено біографічні відомості, стисло висвітлено суспільно-політичні погляди та роль кожної особи в історичному розвитку України. Вміщено короткі історичні портрети громадських, політичних, культурних діячів України, починаючи від виникнення Київської Русі й до кінця ХІХ ст.


2.     "Зродились ми великої години..." ОУН і УПА. Бібліотека "Історичної правди" [Текст] / уклад. й передм. В. Кіпіані ; [ред. О. С. Кандиба]. - Харків : Віват, 2016. - 304 с. : іл.
Визвольний рух XX століття й зокрема діяльність ОУН і УПА належать до тих малодосліджених явищ минулого, які вартують стати одним із найяскравіших прикладів боротьби за незалежність — не тільки в українській, але й у світовій історії.
        
Це видання становить собою корпус текстів, авторами яких є впливові науковці, журналісти, громадські діячі та дисиденти. Мовою фактів, свідчень, спогадів, побутових подробиць і навіть філософських міркувань вони відповідають на гострі питання, намагаючись відшукати правду про відчайдушних борців за українську державність — про бандерівців, у лапках і без.

3.     Капранов, Дмитро Віталійович.
Майдан. Таємні файли [Текст] / Д. В. Капранов, В. В. Капранов. - Київ : Нора-Друк, 2017. - 320 с.
Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

4.     Клімов, Андрій Анатолійович.
Великі українці [Текст] / А. А. Клімов. - Харків : Ранок, 2008. - 128 с.
Українці як нація змогли вижити в пору найтяжчих історичних випробувань і зберегти свою неповторну культуру завдяки тому, що серед них зі століття з’являлись видатні державні діячі, полководці, мислителі, поети й художники. Ті, хто змінював не тільки хід історії, але й свідомість сучасників, хто сіяв добре насіння людяності, гідності, любові до свого народу, хто зробив вагомий внесок у загальну духовну скарбницю України і всього людства.

5.     Кошкіна, Соня.
Майдан. Нерозказана історія [Текст] : головне розслідування подій Революції Гідності / С. Кошкіна ; [ред. М. Іванцова ; авт. передм. В. Омельченко]. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 400 с. : фот.

Про подвиги рядових українців, завдяки стоїцизму яких стала можлива Революція Гiдностi, сказано і написано вже чимало. Буде сказано і написано ще більше - вони заслуговують. Однак до виходу цієї книги ми не знали, що відбувалося все три місяці Майдану в кулуарах влади. Влада в широкому сенсі - як у стані представників режиму Януковича, так і тодішньої опозиції.

6.     Крути [Текст] : збірка у пам'ять героїв Крут / упоряд.: О. Зінкевич, Н. Зінкевич. - 2-ге вид. - Київ : Смолоскип, 2017. – 422.
До збірки “Крути”, виданої “Смолоскипом” до 90-річчя бою, увійшли найрізноманітніші матеріали. Це історичні матеріали, статті, в яких розкривається хід та причини трагедії, художні твори, публіцистика різних часів. Найцінніша частина книги – спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.






7.     Мицик, Юрій А. (протоієрей УПЦ Київ. Патріархату).
Як козаки Україну боронили [Текст] / о. Юрій Мицик, Сергій Плохій ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Київ : Кліо, 2018. - 368 с. : іл.
Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу. Також висвітлюється вплив традицій козацтва на ментальність і суспільно-політичне життя сучасних українців.


8.     Небесна сотня [Текст] : [книга-реквієм] / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. ; упоряд. : О. Трибушна, І. Соломко. - Харків : Фоліо, 2018. - 206 с. : іл. - Текст укр., рос. - ISBN 978-966-03-7191-0 (в пер.) : 88.
Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.


9.     Подобна, Євгенія Володимирівна.
Дівчата зрізають коси [Текст] : книга спогадів / Є. В. Подобна ; Український інститут національної пам’яті. - Київ : Люта справа, 2018. - 346 с.
Книга містить спогади 25 жінок-військових, що брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. Це розповіді про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.
10.                       Старостіна, Станіслава Людвигівна.
Увійшли у безсмертя... Книга пам'яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини [Текст] / С. Л. Старостіна. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2016. - 180 с.
Цього року у Хмельницькому накладом 200 примірників побачила світ великоформатна 96-сторінкова книжка Станіслави Старостіної «Увійшли у безсмертя…». Це друга частина. Перша 180-сторінкова – з підзаголовком «Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів Антитерористичної Операції Хмельниччини» – вийшла три роки тому. Нинішня частина має деяку відмінність, із поправкою на час. Це книга пам’яті Героїв Антитерористичної Операції та Операції Об’єднаних Сил із Хмельниччини.
                                   Підготувала Вікторія Пешкова










Немає коментарів:

Дописати коментар