Фасад бібліотеки
пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.
20 книг, які варто читати дітям на ніч😴🌆🌜
четвер, 28 жовтня 2021 р.
Піраміда знань "Комп'ютерний мегаполіс" 👨💻
вівторок, 26 жовтня 2021 р.
Дарування – це порух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Подарунки – завжди радість для бібліотеки.
Сьогодні центральній публічній дитячій бібліотеці читач, громадський активіст, автор науково-популярного каналу «Хмаринка Science» Олег Ровінець передав дарунки від голови Поромівської ОТГ, волонтера Євгенія Недищука (м. Нововолинськ).
Щиро дякуємо нашим друзям за видання для широкого читацького загалу. Ми впевнені – вони обов’язково знайдуть свого читача.
Також запрошуємо всіх небайдужих долучатися та надалі до акції «Подаруй бібліотеці книгу!». Можливо, саме Ваша книга стане комусь у пригоді: спонукає замислитись, чи дасть пораду, а може просто стане комусь гарним співрозмовником😉
понеділок, 25 жовтня 2021 р.
Інформаційна гігієна: очищуємо стрічку новин ✔
Інформаційне перевантаження – це відносно нова проблема людства. Через нього важче сфокусуватись і легше піддатися стресу. Більшість новин розповідають про те, що сталося щось погане, і наштовхують на негативні думки. Через залежність від постійного потоку нової інформації ми перестаємо жити тут і зараз, втрачаємо зв’язок із реальністю.
Монстри зі стрічки новин
Фейкові новини – це брехливі новини, що написані без дотримання журналістських стандартів, вигадані чи куплені. Їхня мета – надурити або змусити інтернет-користувача перейти на сайт.
Маніпуляції – один із різновидів фейків. Вони можуть містити правдиві факти, але приховувати частину важливої інформації або неправильно її інтерпретувати.
Деякі новини у стрічці можуть мати емоційне забарвлення. У них розповідають про жахливі аварії, неймовірні зцілення чи неабиякі відкриття. Їх можна розпізнати за «оригінальними» епітетами.
Клікбейт – це коли «Сенсація! На Київщині іноземець зробив нечуване…» та інші голосні заголовки, на які хочеться клікнути. Переважно, після переходу на сайт за таким посиланням, отримуємо новину посередньої якості.
Важка артилерія недобросовісних сайтів – конспірологічні теорії. У таких текстах можна дізнатися про справжні причини виникнення вірусу чи те, що вакцини викликають певні хвороби. Звісно, можна думати, що ніхто не вірить у таку відверту брехню, та, на жаль, це не так.
Чистимо інформаційне поле
Читайте менше новин. Оберіть кілька ресурсів, яким довіряєте. Вистачить одного Telegram-каналу про новини в Україні та світі й однієї сторінки у Facebook із локальними новинами. Натомість стежте за нішевими медіа. Наприклад, за чимось, пов’язаним із професією чи хобі. Така інформація розбавить стрічку з потоком війн і хвороб, а також стане корисною для саморозвитку.
Розділіть інформацію між різними платформами. Наприклад, Facebook для організацій та їхніх подій, в Instagram - за мистецькими проєктами, у Telegram - канали кількох експертів, а ще підписка на email-розсилку головних новин від одного з медіа. Таким чином, інформація у різних стрічках не повторюватиметься, і витрачатиметься на них менше часу. Звісно, є круті медіа, що роблять різний контент для різних платформ, за ними варто стежити всюди.
Спокійно, ви не мусите знати всього. Через легкий і швидкий доступ до інформації та її поширення інколи виникає синдром FOMO (fear of missing out), тобто страх щось пропустити. Потрібно прийняти те, що дізнаватися про новий альбом виконавця чи фільм на кілька днів пізніше – нормально, а від деяких новин узагалі можна повністю відмовитись. Якщо не дізнаєтеся про чергову аварію, розпад зіркового шлюбу чи те, що сьогодні День морського котика, – нічого не станеться. Хоча про котика, звісно, цікаво😊
Загалом, любі читачі, розвивайте критичне мислення, не довіряйте усім заголовкам, що трапляються на очі, та перевіряйте джерела будь-якої інформації😉
вівторок, 12 жовтня 2021 р.
Правовий всеобуч "Вивчаючи свої права, не забувай про свої обов`язки"
Права та обов`язки супроводжують людину впродовж усього життя. Щоб правильно користуватися своїми правами та добре виконувати обов`язки, не порушуючи прав й інтересів інших, необхідно знати закони.
☑ які права мають громадяни їхнього віку;
☑ які важливі документи гарантують ці права;
☑ які обов’язки повинні виконувати тощо.
Також учні виконували правові завдання, малювали власні уявлення про права та обов`язки.
На завершення заходу пані Світлана наголосила: "Потрібно не лише знати свої права та розумно ними користуватися, а й не забувати про свої обов`язки перед суспільством".
Історичний калейдоскоп «У світлий храм жаданої свободи свою цеглину радо покладу»😊
понеділок, 11 жовтня 2021 р.
10 переваг читання: чому корисно читати книги щодня📖✨
пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.
Історичний вояж "Славетний запорізький край" 💙💛
14 жовтня в Україні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України. Це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців. Це день пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.
Українська традиція вшанування Покрови була продовжена в козацьку добу. На Запорозькій Січі це свято було одним із найголовніших. Цього дня відбувалися ради, на яких вибирали кошового та старшину, а січові церкви зводили передусім на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
Мета заходу - пригадати історичне минуле нашої держави та ознайомити школярів із славними героями козацької доби.
Мандрівка сторінками історії козацьких часів відбулась для групи читачів 5-6 класів. Діти дізнались більше про козацтво, устрій того часу, традиції та звичаї, а також ознайомились із підбіркою літератури про Запорізьку Січ та життя козаків.
четвер, 7 жовтня 2021 р.
Викладка літератури «Без прав немає обов`язків»📌
Права й обов`язки є невід`ємним атрибутом життя кожної людини. Світ влаштований так, що ці важливі складові дисциплінованого суспільства можуть існувати тільки разом. Хоча комусь, мабуть, хотілося б мати тільки одні права та не мати ніяких обов’язків.
Щоб нагадати особливості правової системи нашої держави, зокрема можливостей, свобод, а також зобов`язань кожного громадянина, 7 жовтня бібліотекарка читального залу Центральної публічної дитячої бібліотеки презентувала тематичну викладку літератури «Без прав немає обов`язків», на якій представлено книги про права та обов`язки підлітків.
У той час як дорослі люди мають величезну кількість обов`язків, включаючи необхідність заробляти кошти та піклуватися про своїх дітей, школярі мають значно менше обов`язків. Втім, це аж ніяк не означає, що такими обов`язками можна нехтувати. Кожна дитина повинна знати про важливість обох аспектів для функціонування безпечного та захищеного суспільства.