Мова − це найважливіший засіб спілкування та пізнання, а також один із ключових факторів незалежності країни.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року.
Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть українці, які живуть за кордоном.
Нестор-Літописець був священнослужителем Київсько-Печерської Лаври та літописцем. Дослідники вважають, що саме з його праці "Повість минулих літ" (XI − початок XII століття) починається писемна українська мова.
А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема "Енеїда" Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.
Пропонуємо вам, любі читачі, напередодні свята познайомитись із цікавими фактами про нашу рідну мову та пригадати наскільки вона унікальна😉
Немає коментарів:
Дописати коментар