Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди, в Україні наразі видається більше 70 видів дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача.
Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість художнього оформлення приваблюють малих читачів та їх батьків.
Як зорієнтуватись батькам у такому потоці дитячої періодики? І взагалі, чи потрібно купувати періодику дітям, адже можна купувати та читати книги. Але поряд з читанням книг, в наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей.
Для 5-9 річних можна купити або передплатити журнали "Пізнайко від 6", "POSNAYKO", "Маленька Фея та сім гномів", "Чарівна принцеса", "Маленький Розумник", "Професор Крейд", "Стежка", "Казковий вечір", "Умійко", "Яблунька", "Чарівна казка", "Мишка топтыжка" (російськомовну), "Апельсин" (російська та українська мова), "Веселі картинки" та інші.
Для підлітків можемо порадити журнали "Однокласник" ("ОК"), "Пригоди" та "Країна знань".
Щоб обрати саме той журнал, який підійде вашій дитині, варто знати, що дитяча періодика ділиться й за основним напрямом викладення матеріалу: пізнавальні, розважальні, навчальні, культурологічні та науково-популярні.
До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Тематика таких газет і журналів вельми розмаїта. Більшість найпопулярніших серед дітей журналів і газет подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі. Серед таких видань згадаємо журнали "Пізнайко", "Професор Крейд", "Умійко", "Веселые идейки", "Малятко", "Стежка", "Ухмалыш", "Велика дитяча газета".
На сучасному ринку періодики чимало розважальних видань: діти люблять розважатись, читати про розваги та заради розваги (особливо це стосується дітей середнього шкільного віку). Причиною виникнення багатьох розважальних видань і стало те, що редакторам легше розважити дитину, аніж навчити й виховати. Такі журнали – це здебільшого ще один спосіб використати вільний час дитини, зацікавити її ненадовго коміксом, або кросвордом. Як-от: "Смайлик". "Класний журнал", "Крилаті" тощо.
Навчальні видання покликані насамперед допомогти дитині у навчанні. Чисто навчальних видань в Україні видається небагато, один із найвідоміших "Posnayko" (для дітей віком 4–8 років, що вивчають англійську мову). Також є журнал для тих, хто вивчає англійську мову, наприклад, "English4U".
Особливим у межах виду навчальних видань є тип релігійного журналу. Нині він набуває особливої популярності. Такі журнали прагнуть навчити дитину "релігійної грамоти", дати їй духовну освіту ("Ангелятко", "Зернятко").
Основа кожного номеру видань культурологічного характеру – художній матеріал, вітчизняна, світова класика та фольклор. Це – "Яблунька", "Джміль", "Барвінок", "Чарівна казка".
До науково-популярних видань віднесемо видання типу "Юний натураліст", "Юний технік України", "Юний моделіст-конструктор" та інші.
Читання дитячого журналу може перетворитись для вас у можливість додаткового, незапланованого часу спілкування з вашою дитиною. Ці хвилини незабутні, не варто пропускати їх нізащо у світі.
Немає коментарів:
Дописати коментар