Психологічні ігри та тематичні завдання - це невід'ємна частина розвитку уяви: їх сутність покликана «живити» дитячий розум, допомагати цікаво пізнавати навколишній світ.
Подорож хмарами (хмаркознавство)
Фантазувати можна під час прогулянки. Оригінальні обриси хмаринок часто змінюються і стають схожі на різноманітних звірят, цікаві предмети, героїв казок, птахів, чарівні замки.Подорож хмарами (хмаркознавство)
Ляпки (ляпкографія)
Ще одна гра на розвиток творчої уяви і фантазії. Зображення ляпок різної форми викликають у дитини появу образів, котрі схожі на знайомі предмети, чудернацьких тварин і птахів...Для того, щоб малюкові було цікавіше гратися, матеріал для гри готується разом із дорослим.
Потрібно скласти навпіл аркуш паперу, а на місце згину (всередину) капнути різних фарб і притиснути – вийде ляпка. Навчити дитину «бачити» образи – завдання дорослого.
Найсмішніше в світі (малюнок)
Дітям пропонується пригадати, коли вони востаннє сміялися та з чого. Свої найсмішніші ідеї діти втілюють у малюнках, підбираючи різні кольори та форми. Із найсмішніших малюнків створюється виставка.Така гра забезпечує розвиток почуття гумору та викликає позитивні емоції.
В кінці гри вибирається найзахоплюючий, найцікавіший твір.
Казкар
Ця гра схожа на попередню. Однак тут діти вчаться створювати образи власної казки, якої ще ніхто не чув. Супроводжувати свою розповідь дитина може і власними малюнками.
Ігри з дзеркалом
Діти дуже люблять бавитися із дзеркалом, заглядаючи у нього, змінюючи вираз свого обличчя.
Можна з дзеркальцем і порозмовляти:«Моє дзеркальце, скажи
Та всю правду покажи:
Якою була Баба-яга?» (Карабас-Барабас, Попелюшка, Дюймовочка, Коза-Дереза)
Розмова руками
Діти обмальовують свої долоньки, а потім «оживляють» їх: домальовують їм ротики, очки, носики... і починають розмовляти з ними:– Хто ви?
– Як вас звати?
– Що ви вмієте робити?
У кінці розмови ручки обіцяють, що робитимуть тільки гарні справи, ніколи не будуть битися, штовхатися.
Повітряна кулька
У цій грі діти вчаться «надувати» уявну кульку, а потім «показувати» іншим і розповідати про неї чудернацькі пригоди.
Історія з торбинки
Учасники гри витягують із чарівного мішечка якийсь предмет, перевтілюються у нього та розповідають цікаву історію.
Немає коментарів:
Дописати коментар